Problem z komputerem

Mam pewien problem z komputerem …:frowning: Mój brat siedzial dzisiaj na kompie i nagle wylaczyl mu sie komputer…no i chcialem go wlączyc ale on nie daje znaku zycia …Co mam robic … wąchalem juz zasilacz i nie smierdzi … Prosze pomocy

Czyli nie ma oznak życia, sprawdź ten zasilacz, albo pożycz inny. Sprawdź wszystkie kable w środku i na zewnątrz obudowy. Zrób reset biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Sprawdzanie zasilacza:

Znajdź spinacz biurowy. Odłącz wszystkie kable odchodzące od zasilacza do komputera oraz przewód zasilający. We wtyczce ATX 20/24 pinowej powinien być jeden zielony kabel. Połącz go z dowolnym czarnym (rozgiętym spinaczem). Podłącz jakiś wiatrak (ewentualnie napęd CD z płytą), coś co da mu małe obciążenie.

http://img.wklej.org/images/872466992wtyczka.jpg

Sprawdź jeszcze najpierw, czy wszystko Masz dobrze podpięte i czy kabel zasilający nie wysuwa się z zasilacza. Podłącz kabel zasilający do kontaktu. Czy zasilacz ruszył?

EDIT

Czy świecą się jakieś diody np w myszce, na płycie głównej itp?

wszystko to juz robilem …kabelek po klabelku odlączalem i podlaczalem ale to nic nie odalo … czy to moze oznaczac ze zasilacz sie spalil ?

A sprawdzałeś sam zasilacz, jak napisałem wyżej (sam bez podpinania innych rzeczy, tylko on i np napęd CD)?

nie dziala …:((((

a myszka się swieci jak podlącze do prądu komputer…

Skoro ręcznie nie idzie odpalić zasilacza, to pożycz inny i sprawdź czy sam komputer chodzi, czy też uległ awarii.

a jak nie mam od kogo pozyczyc … tacy teraz koledzy są

Miernika do sprawdzenia napięć też zapewne nie Masz?

Pozostaje kupno nowego zasilacza, ale takiego, aby w razie czego pociągnął nowszy sprzęt (czyt. wydajniejszy), albo ponieść komputer do serwisu. A jaki to był zasilacz, jaka moc i marka?

Zasilacz 350 Wat ael nie wiem jakiej marki bo on ma juz 5 lat …

Zobacz, z boku zasilacza (rozkręć oczywiście obudowę), powinna by naklejka. To jest zasilacz do tego sprzętu co w podpisie?

nie nie to nie jest ten zasilacz …bo ja mam dwa kompy …w tym co sie zpesul jest jakis stary amacrox …

A nie możesz przełożyć zasilacza z tego drugiego komputera? Są trzy wyjścia: 1. skombinować miernik, 2. kupić nowy zasilacz (nie wiadomo, czy to tylko on poszedł do nieba), 3. przełożyć zasilacz z drugiego komputera. Nic innego nie wymyślę, zwłaszcza jeżeli starego zasilacza nie idzie włączyć ręcznie (np biurowym spinaczem).

dziekuje ci bardzo za wszelką pomoc …milo jeszcze rozmowaiac z takimi ludzmi jak Ty , ja juz postanowilem jutro go zawioze do sklepu …i niech oni sie męczą … Jeszcze raz wielkie dzieki. A z tego kompa nie chce przekladac bo to jest nowy komputer i mam plomby pozakladane…i zrywac ich nei chce