Problem z komputerem


(Karol Patron) #1

Mam pewien problem z komputerem ...:frowning: Mój brat siedzial dzisiaj na kompie i nagle wylaczyl mu sie komputer...no i chcialem go wlączyc ale on nie daje znaku zycia ...Co mam robic .. wąchalem juz zasilacz i nie smierdzi ... Prosze pomocy


(Cosik Ktosik) #2

Czyli nie ma oznak życia, sprawdź ten zasilacz, albo pożycz inny. Sprawdź wszystkie kable w środku i na zewnątrz obudowy. Zrób reset biosu: viewtopic.php?f=7&t=267235

Sprawdzanie zasilacza:

Znajdź spinacz biurowy. Odłącz wszystkie kable odchodzące od zasilacza do komputera oraz przewód zasilający. We wtyczce ATX 20/24 pinowej powinien być jeden zielony kabel. Połącz go z dowolnym czarnym (rozgiętym spinaczem). Podłącz jakiś wiatrak (ewentualnie napęd CD z płytą), coś co da mu małe obciążenie.

Sprawdź jeszcze najpierw, czy wszystko Masz dobrze podpięte i czy kabel zasilający nie wysuwa się z zasilacza. Podłącz kabel zasilający do kontaktu. Czy zasilacz ruszył?

EDIT

Czy świecą się jakieś diody np w myszce, na płycie głównej itp?


(Karol Patron) #3

wszystko to juz robilem ...kabelek po klabelku odlączalem i podlaczalem ale to nic nie odalo ... czy to moze oznaczac ze zasilacz sie spalil ?


(Cosik Ktosik) #4

A sprawdzałeś sam zasilacz, jak napisałem wyżej (sam bez podpinania innych rzeczy, tylko on i np napęd CD)?


(Karol Patron) #5

nie dziala ....:((((


(Karol Patron) #6

a myszka się swieci jak podlącze do prądu komputer.....


(Cosik Ktosik) #7

Skoro ręcznie nie idzie odpalić zasilacza, to pożycz inny i sprawdź czy sam komputer chodzi, czy też uległ awarii.


(Karol Patron) #8

a jak nie mam od kogo pozyczyc ..... tacy teraz koledzy są


(Cosik Ktosik) #9

Miernika do sprawdzenia napięć też zapewne nie Masz?

Pozostaje kupno nowego zasilacza, ale takiego, aby w razie czego pociągnął nowszy sprzęt (czyt. wydajniejszy), albo ponieść komputer do serwisu. A jaki to był zasilacz, jaka moc i marka?


(Karol Patron) #10

Zasilacz 350 Wat ael nie wiem jakiej marki bo on ma juz 5 lat .....


(Cosik Ktosik) #11

Zobacz, z boku zasilacza (rozkręć oczywiście obudowę), powinna by naklejka. To jest zasilacz do tego sprzętu co w podpisie?


(Karol Patron) #12

nie nie to nie jest ten zasilacz ...bo ja mam dwa kompy ....w tym co sie zpesul jest jakis stary amacrox ....


(Cosik Ktosik) #13

A nie możesz przełożyć zasilacza z tego drugiego komputera? Są trzy wyjścia: 1. skombinować miernik, 2. kupić nowy zasilacz (nie wiadomo, czy to tylko on poszedł do nieba), 3. przełożyć zasilacz z drugiego komputera. Nic innego nie wymyślę, zwłaszcza jeżeli starego zasilacza nie idzie włączyć ręcznie (np biurowym spinaczem).


(Karol Patron) #14

dziekuje ci bardzo za wszelką pomoc ....milo jeszcze rozmowaiac z takimi ludzmi jak Ty , ja juz postanowilem jutro go zawioze do sklepu ...i niech oni sie męczą .. Jeszcze raz wielkie dzieki. A z tego kompa nie chce przekladac bo to jest nowy komputer i mam plomby pozakladane.....i zrywac ich nei chce