Problem z komputerem

(OgóR) #1

Witam,

Mam nadzieje ze mi pomozecie!

Mam maly problem po uruchomieniu komputera slychac jak wlacza sie twardy wszystkie wentylatory ale nic niestety sie nie uruchamia i slychac potrojny dzwiek przerwa i znow potrojny dzwiek z plyty glownej co to moze byc??

Kto mi POmoze

Bede bardzo wdzieczny

Pozdrawiam

(sdar) #2

Te dźwięki to sygnał błedu. Ale żeby bliżej powiedzieć co on oznacza musiałbyś podać jaki masz BIOS na komputerze

Sdar

(OgóR) #3

Mysle ze jest to problem z procesorem ale nie jestem pewnie dlatego prosze Was o pomoc.

Jaki mam bios trudno powiedziec napewno stary tzn sprzed dwoch lat teraz tego nie sprawdze bo nie jestem u siebie

(sdar) #4

Te sygnały generowane są podczas procedury POST (Power-On Self-Test) i informują o ewentualnych błędach i problemach wykrytych podczas startu. Jednak różne BIOSy mają różne kody określające te dźwięki. Dlatego też chcąc bliżej dowiedzieć się o co chodzi musisz sprawdzić jaki jest BIOS na tym kompie. Zestawienie kodów sygnałowych różnych BIOSów (BIOS beep codes) znajdziesz na stronie: http://www.bioscentral.com/ (tam jest chyba najwięcej ale po angielsku :slight_smile: )

Krótszą ale polską listę tych sygnałów z wyjasnieniami znajdziesz między innymi tu: http://frankosio.neostrada.pl/bios04.htm

Sdar

(OgóR) #5

Na tej drugiej stronce wyczytalem o jakis sygnalach sygnalizowanych przez lampki kontrolne.

Mam w kompie taki kontroler z dwoma dodatkowymi laczami USB i tam sa 4 lampi teraz po wlaczeniu kompa i wystepowaniu tego bledu lewa gorna lampka jest zielona postalem 3 swieca na czerwono

(fiesta) #6

To mają być "lampki" na płycie głownej a nie na kontrolerze USB :!:

(Bażant) #7

Sprawdź czy wszystko jest poprawnie podłączone, może coś się wypieło, podociskaj :?

(sdar) #8

OgóR, to jesteś przy tym kompie czy nie?

Może jednak sprawdź jaki jest tam BIOS. Informacja o tym wyświetal się na ekranie zaraz na początku uruchamiania komputera. Możesz w tym momencie nacisnąć PAUSE aby "zatrzymac" ekran i spokojnie sobie zapisać informacje o BIOSie.

Sdar

(OgóR) #9

Nie jestem przy tym kompie ktory sie zepsul.

Nie bede mogl tego odpisac poniewaz ten komputer sie wogole nie wlacza zaraz po uruchomieniu jest potrojny dzwiek i to wszystko

(Taddek2) #10

jak może sprawdzić ?Zresetuj bios,odłącz wszystko potem przeczyść styki pamięci ,grafiki,dociśnij dobrze kable od dysku systemowego i spróbuj.

Bez cdromu,dźwięku itp.Może próbowałeś podkręcać procesor?

(sdar) #11

Jeśli nie możesz sprawdzić jaki masz BIOS to wejdź na stronę: http://www.chip.pl/arts/archiwum/n/articlear_76649.html

Tam na dole każdej z trzech stron artykułu masz link do polskiego opisu (i porad rozwiązania problemu) trzech najpopularniejszych BIOSów (Phoenix, AMI i AWARD). Można przyjąć, że prawdopodobnie masz jeden z tych biosów. Przypisz "swój" sygnał dźwiękowy do któregoś z tabeli i zobacz jaka jest sugestia dotycząca tego problemu.

Sdar

(Ozzi91) #12

mialem taki problem jak mi sie ram odlaczyl. sprobuj dopiac ram

(OgóR) #13

nie probowalem podkrecac procka.

Blad wystapil po dodaniu 256 Mb DDR pamieci

(boczi) #14

Przetestuj pamięć RAM programem memtest.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic ... ht=memtest

(OgóR) #15

Dobra jak narazie dziekuje i postaram sie dzisiaj wieczorem sprawdzic podane przez Was rozwiazania a jutro sie odezwe i napisze czy pomoglo

(HeRmAn (lol)) #16

potrójny dźwięk oznacza błąd w pierwszych 64kb pamięci RAM. Napisz ile masz kosci pamięci ?? bo chyba dwie .

(OgóR) #17

No mam 3 wejscia a dwie kosci po 128 kazda

(HeRmAn (lol)) #18

i przetestuj RAM programem który podał ci boczi

Złączono Posta : 16.08.2005 (Wto) 19:45

no to jasne błąd pamięci musisz przetestowac RAM tym Programem a jesli nie podziala podociskać Kośći.jesli jednak i to nie podziala pozostaje tylko wymiana RAM-ów :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

(Damian) #19

Program memtest, ściągniesz tutaj:

memtest86+ 1.60

W linku Bocziego masz opis instalacji.