Problem z komputerem

Witam! Nie tak dawno kupiłem sobie kartę graficzną GEFORCE 9600GT, kupiłem do tego specjalnie nowy zasilacz FORTRON 400w HLN. Problem polegał na tym, że przed zmianą zasilacza przy uruchamianiu systemu pokazywał się komunikat “że karta otrzymuje za mało mocy itp.” tak więc po zmianie zasilacza, i podpięciu do karty dodatkowego zasilania przejściówką 6-pin komunikat ten nadal się ukazuje. Nie mogę grać w żadne gry itp. Wadliwy może być zasilacz czy karta?

Jaką moc miał poprzedni zasilacz?

a inne preferencje komputera tzw. procesor, ile ram?

co do karty to kupiłeś moim zdaniem słabą ja mam ją obecnie zasilacz mam nie 400 a 500W

pozdrawiam

Zasilacz wcześniej miałem FEVER jakiś tam 400w, po opiniach internautów kupiłem nowy bo FEVER to tzw. NO-NAME.

A komputer 2GB RAM, AMD ATHLON 64 X2 5000+ 2,60GHz

Czyli moc jest taka sama. Więc karta nadal pokazuje że masz za słaby zasilacz - bo nic się nie zmieniło w kwestii mocy. To logiczne.

Ale przecież ta karta pobiera mało mocy, pisałem na innym forum i pisali mi, że zasilacz 350w by starczył.

skm , czy wiesz przyjacielu co to jest moc realna (czy jakoś tak :stuck_out_tongue: )? Otóż taki no-name moc realną daje o wiele niższą niż Fortron. Ciekawe jak jest jeszcze z tą mocą tego Fortrona.

Może pomogę. Miałem podobną sytuację na jednym z komputerów przy przejściówce 2x molex na 6 pin (jeżeli o taką chodzi):). Komunikaty o zmniejszonej wydajności spowodowane były podłączeniem tylko jednego molexa do przejściówki, po podłączeniu obu problem znikł. I zgadza się przy tym zestawie 400W powinno starczyć. Nie dajmy się oszukać z tym zmienianiem zasilaczy, pamięci i etc. to ma tylko napędzać koniunkturę. Pozdrowił

Próbowałem podpinać kablem prosto od zasilacza jak i przejściówką 2molex 6-pin. Więc jest jakieś rozwiązanie? Czy karta do wymiany?

Dodane 26.02.2011 (So) 16:02

Zrestartowałem BIOS, ale to nic nie pomogło. tak więc chyba karta do wymiany tak?