Problem z komputerem

Witam !

Jestem nowym użytkownikiem tego forum i proszę o wyrozumiałość.

Mam pewien problem może zacznę od początku.

Pewnego dnia kiedy wróciłem z pracy chciałem sprawdzić pocztę włączyłem komputer patrze się na monitor a tu Brak Sygnału. Tak więc poprosiłem znajomego o poradę ten natomiast kazał mi zrestartować Biosa. Wróciłem do domu zrestartowałem biosa uruchomiłem komputer i moim oczom ukazał się normalny obraz po chwili włączenia pokazały mi się 2 opcje 1 to przywróć optymalne ustawienia Biosu, 2 Ustaw Bios. Najpierw wybrałem opcje 2 poustawiałem datę, godzinę. Dałem zapisz i uruchom ponownie. Komputer odrazu się wyłączył i po 3 sek włączył się ponownie po chwili znowu się wyłączył i znowu włączył i tak w kólko dodam też że znowu bylo brak sygnału na monitorze, (dodam że wcześniej miałem taki problem z wyłanczaniem i włanczaniem np jak wyłączyłem zasilacz przyciskiem z tyłu lub gdy wyłączyłęm listwę). Wyciągnełem wtyczkę z gniazda. Po chwili znowu próbuje i to samo włacza się i wyłancza. Zrowu zrestartowałem Bios tym razem wybrałem opcje 1 Optymalne ustawienia Komputer włączył się ale po 10 min ujżałem Pulpit. Komputer strasznie zaczą mulić. Dałem Alt+Ctrl+Del A tam pisze użycie procesora 100% patrze się na procesy a tam normalnie Standardowe jakiś antywirus , deamon tools i kilka innych. Dałem uruchom ponownie z nadzieją że po ponownym rozruchu będzie już normalnie. I znowu komputer się wyłaczył i właczył i tak w kółko.

Proszę o porady

Mój sprzęt:

mobo MSI X48c PLATINUM

proc Intel core 2 quad 2,5GHZ

ram 4gb 667MHZ (chyba)

Zaisłka 400 W Frotron

Grafa Asus EAH4850 1gb

Jak źle wybrałem dział proszę o przeniesienie

Kozak17 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Być może problem wcale nie leżał po stronie BIOSU, tylko trzeba było najpierw sprawdzić:

1.Czy karta graficzna jest sprawna?

2.Sprawdzić połączenie monitora z ze stacją roboczą.

  1. Ewntualnie sprawdzić też stan zasilacza.

Jak nie masz zbytniego doświadczenia w konfigurowaniu BIOS-u, to może zwróć się do kogoś, dla kogo to nie stanowi problemu, bo takie konfigurowanie na chybił/trafił, może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Zrestartuj BIOS(google bo linka akurat nie mam a strona mi nie działa).

Sprawdź czy na płycie głównej nie ma napuchniętych kondensatorów.