Problem z komputerem

Witam mam problem z komputerem. Gdy mój komputer włączam to nie ładuje systemu ale bios i wszystko da się otworzyć natomiast aby system się załadował muszę przytrzymać przycisk komputera i go wyłączyć , a potem od razu włączyć . Czym to może być spowodowane oraz co mam zrobić aby komputer od razu załadował system?

Z góry dzięki za pomoc

Stacjonarny? Laptop? Nowy? Stary?

Stacjonarny stary ale i5 i nowa grafika

Nie czytałeś regulaminu? Podaj pełną specyfikację. Czy były wcześniej jakieś inne objawy.
Łatwiej będzie pomóc.

intel core i5 650
Nividia Geoforce 1030
8gb ram ddr3

Zabrakło najważniejszego, czyli dokładnego modelu płyty głównej.

Jeden z moich kompów miał taki sam objaw. Okazało się, że dysk twardy dość wolno się rozpędzał, a POST trwał na jego płycie bardzo szybko. Efekt był taki, że zanim dysk się rozkręcił, to POST już przeszedł i komputer nie bootował się z dysku. Trzeba było klepnąć reset i wtedy było OK.

Rozwiązaniem było wyłączenie opcji związanej z fast boot, żeby dysk miał czas się rozkręcić.

Model mojej płyty głównej we wszystkich programach pisze że jest nieznany.czy tą funkcję fast boot należy wyłączyć w bios ?

Skoro to stacjonarny, to otwórz go i przeczytaj.

Dokładnie tak.

Pewnie jakiś Dell Optiplex, skoro nie da się odczytać modelu płyty głównej ;o

CPU-Z w zakładce Mainboard nie pokaże modelu płyty głównej?

Daj zrzut z tej aplikacji, z tej zakładki.

Nie mam takiej funkcji w bios

No raczej, w hp to inny stan umysłu… tzn. BIOSu :slight_smile:

Upewnij się że wszystko jest podłączone z kabelków i zresetuj biosu.
Podaj model zasilacza, bo nie napisałeś.

Jak już udaje ci się odpalić kompa to wszystko chodzi ok, żadnych problemów, BSODó, zwiech itp?

A jakie funkcje… masz? Nadal przydałby się model płyty, byłoby łatwiej zgadywać. Albo chociaż model kompa. I nie, sama firma nie wystarczy.

Funkcję fast boot lub quick boot przełącz na disabled lub full boot.
Z listy urządzeń z których bootuje komputer usuń pozostałe urządzenia poza dyskiem twardym na którym zainstalowany jest system.

HP Compaq 8100 Elite SFF PC

Funkcje mam takie

![IMG_20200321_182414|375x500]

Zanim zacznę szukać, sprawdź jedną rzecz: wystartuj kompa, wejdź do BIOS; jak się uruchomi, poczekaj 5 s. i w sekcji “File” daj “Ignore Changes and Exit”. Zakładam, że w tym momencie komp nie zresetuje się, tylko będzie kontynuować bootowanie. Czas, który spędzisz w BIOS będzie wystarczający do rozpędzenia się dysku i poprawnego startu systemu.

komputer się zrestartował. Nie kontynuował bootowania