Problem z komputerem

Witam, mam problem ze sprzętem, komputer po złożeniu nie daje obrazu, robiłem różne rzeczy, wyciągałem baterie od biosa, włączałem kompa bez baterii potem znowu ja wsadzałem i też to samo, wsadzałem 1 kosc ramu, czyściłem banki i też to samo, odłączałem wiatraki, dysk, nagrywarke i nawet nie wyskakuje ekran że komputer nie ma z czego botować. Sprawdzałem kompa też pod innym zasilaczem.

Specyfikacja:
i3 10100f
8GB Ram Viper 2666MHz CL 16
plyta główna H410M S2
Grafika to 9600 gt 512mb kupiona w celu sprawdzenia kompa.

Procek nowy, reszta sprzęt używany, na płytę główną mam jeszcze gwarancję. Bardzo proszę o pomoc.

Witaj

Czy komputer nie daje tylko obrazu?
Tzn. po złożeniu uruchamia się?
Wiatraki się kręcą, BIOS „pika”?

Jaki masz monitor, do jakiego gniazda i jakim kablem podłączasz?
Płyta ma wyjście VGA, masz możliwość podłączyć bezpośrednio do płyty?

Pozdrawiam serdecznie
Juliusz

Tak nie ma tylko obrazu, wiatraki się kręcą, po Pana odpowiedzi podłączyłem speakera i po chwili zapikal 6 razy. Kartę podpinam pod VGA a potem pod DVI. Karta ma też na górze obok chłodzenia 13 pin i 2 pin.

Napisz jeszcze jak te 6 razy pikało
Tzn. czy były zauważalne przerwy
kkkk kk lub kk kk kk (tak najprościej zobrazować :wink: )
Mogą też być dłuższe lub krótsze piknięcia
napisz k lub d

Teraz mi się wydaje że piknal 5 razy i tak bez przerwy k k k k k

masz możliwość wkleić fotkę płyty?
zapewne wiesz, gdzie jest zworka BIOS
masz tam zworkę założoną?

5 piknięć to może być procesor

Sprawdź, czy jest poprawnie osadzony i czy wpiąłeś we właściwe gniazdo kabel zasilania wentylatora

Ogólnie to wyciagnąłem chłodzenie poprawiłem procesor i wyświetlił się bios, więc jest chyba okej, wsadze płytę do obudowy i dam znać jak znowu nie będzie coś działać

1 polubienie

Możliwa nieprawidłowa wersja bios pod ten procesor. Ma być F5. Jaka rewizja płyty jest, odczytaj bezpośrednio z płyty. Procesor ma „f” na końcu więc obraz uzyskasz tylko z karty zewnętrznej ale to chyba wiesz.
https://www.gigabyte.pl/products/page/mb/H410M-S2-rev-10#support-cpu

Tak wiem, napisałem przecież kartę graficzną w specyfikacji, co do biosa zaaktualizuje go potem zobaczę czy jest nowsza wersja.