Problem z komunikatem dot. scan.msi

Witam serdecznie.

Pracuję na systemie Windowsk XP Home Edition. Nagle po jednym z uruchomień komputera pojawiła się jakaś informacja dotycząca konfiguracji “scan”. Komputer chce, aby włożyć mu CD z chyba z plikiem “scan.msi”. Włożyłem pyłytkę z Windowsem , ale nic . Nie za bardzo wiem co mam teraz zrobic bo ta ramk a nie chce mi zniknąć.

Prosze o pomoc.

Mogę się mylić, bo w końcu nazwa tego pliku jakoś specjalnie charakterystyczna nie jest, ale google podpowiada że masz problem z niepoprawną instalacją jakiegoś programu od urządzenia HP (skaner, urządzenie wielofunkcyjne?). Spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie. jak nie pomoże będziemy kombinować co dalej :slight_smile:

Faktycznie, mam urządzenie wielofunkcyjne HP - możliwe że to o to chodzi.

Dzięki, biorę się do reinstalacji

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Goomish,

bardzo dziękuję. Okazało się, że nie musiałem odinstalowywac oprogramowania HP - włozyłem tylko płytkę i samo zassało - odnalazło sobie plik i jest juz po temacie. Mam nadzieję, że będzie okay.

A powiedz mi jeszcze… Dzisiaj poraz pierwszy uruchomił mi się po włączaniu komputeraz chdisk - czy coś takiego - całośc sprawdzania trwała chyba godzinę (nie przesadzam). Czy to może sugerować, że dziejej się z komputerem coś niepokojącego?

Być może. Jeżeli niezaplanowane włączanie chkdska będzie się częściej powtarzać - może to oznaczać problemy z komputerem. Najczęściej z uszkodzoną pamięcią RAM albo dyskiem twardym.

Jeżeli to był jednorazowy incydent, to w zasadzie nie ma się o co martwić. Widocznie “o jeden raz za dużo” zamknąłeś niepoprawnie system czy coś podobnego.