Problem z komunikatem podczas włączenia komputera

Witam. Mam problem. Wczoraj brat chciał pograć sobie na komputerze, więc go włączył. Po wciśnięciu przycisku zasilania wiatraki zostały uruchomione i komputer niby się włączał, ponieważ nie było słychać tego dzwięku “pipib”, podczas uruchamiania i na ekranie pojawiło się tylko okienko z informacją - “Tryb oszczędny” i monitor zgasł. Komputer chodził ciągle a na monitorze zero reakcji. Napewno się nie zalogował do systemu, gdyż nie było słychać dzwięku logowania. Odłączył kabel zasilania i wpiął ponownie do gniazdka. Komputer prawidłowo się uruchomił. Myślałem, że to jednorazowy problem, lecz dzisiaj się powtórzył. Spróbowałem zrobić to co wczoraj brat, lecz bez pozytywnego skutku. Kilka razy go uruchamiałem lecz za każdym razem ten sam problem. W końcu odpiąłem kabel od zasilacza i wpiąłem ponownie. Komputer się uruchomił. Co zrobić z tym problemem? Czy to wina zasilacza? A może karty graficznej bądź płyty głównej? Proszę o pomoc, czy jest jakaś możliwość wyłączenia tego trybu oszczędnego. Piszę z góry, że nie mam możliwości w żaden sposób sprawdzić tych podzespołów w innym komputerze. Podaje wam kilka informacji o moim komputerze.

Płyta główna: Gigabyte GA-K8NF-9,

procesor: AMD Athlon 64, 2000 MHz (10 x 200) 3200+,

karta graficzna: NVIDIA GeForce 6200 TurboCache (256 MB),

Zasilacz: IBOX DR8360BTX (Jakieś chińskie badziewie, które będę wymieniał).

Tydzień temu formatowałem komputer.

Moim zdaniem może to być (ale nie musi) płyta główna. Objawy bardzo pasują do wykańczającej się płyty głównej, jednak może to być oczywiście zupełnie co innego.

Tylko, że jak ja kupię nową płytę główną to tracę licencję na Windowsa :frowning:

Ja nie mówię, że masz kupować nową płytę… To tylko moje swobodne i nie wiążące przypuszczenie.

Miałem podobnie przy zepsutym zasilaczu… wymieniłem i wszystko wróciło do normy

To i tak czy siak muszę wymienić zasilacz bo jest denny. Po wymianie zobacze czy będzie lepiej. Jeżeli nie to nadal będe szukał problemu. Dzięki za rady.

A wtyczka monitora ? Może przy wejściu do karty / monitora kabel jest “złamany” i raz łączy raz nie, dlatego wyświetla tryb oszczędny bo nie odbiera sygnału. A ten zasilacz to naprawdę na szrot ;]

Hmm… Dziwne… Rozkręciłem rano komputer i wszystkie kable od zasilacza poodpinałem i podpinałem na nowo. I jak na razie wszystko wporządku. Czy jest możliwe, że któryś kabel był źle wpięty i to było przyczyną tej awarii? Wszystko się okaże jutro. Jeśli rano uruchomię normalnie komputer tz. że problem naprawiony.

Możliwe :slight_smile:

Już wszystko jest OK. Jest to widocznie wina problemu :slight_smile:

Thx. za pomoc!