Problem z konfiguracją dwóch ekranów

Próbowałem ustawić rozdzielczość w starym monitorze, ale nie szło ze wskazówkami w sieci, bo ustawienia są inne. Próbowałem przez panel Nvidi i teraz są jakby dwa pulpity, tylko na ekranie laptopa nie ma myszki i jest jak zamrożony. Dodam, że nie dopuszczało mnie do zmiany ustawień graficznych i rozdzielczości, do puki nie wyłączyłem wyświetlacza laptopa, a teraz jest odwrotnie

.
Zamierzam mieć więcej wygody, otwierając Teams na jednym z ekranów, a na drugim pisać i przeglądać internet bez przełączania się między oknami, ale nie wiem czy mi to wyjdzie i powiedzcie jak to przywrócić do normalności i aby monitor miał swoją rozdzielczość na cały ekran, a laptop swoją?

Teraz jakimś cudem myszka jest i na ekranie laptopa, tylko wciąż beznadziejnie się pracuje na starym monitorze bo jest za ciasno i zbyt ciemno

A masz włączone rozszerzenie ekranu?
I ustaw ekran główny.

Sprawdziłem, że ekranem głównym jest obecnie monitor, bo okna programów mogę przenosić między nimi co dostrzegłem teraz, ale sądzę że ikona dźwięku czy internetu powinna być na tym i na tym. Przestraszyłem się że coś zepsułem tym bardziej, że pokaz slajdów z tapetami ustał. Co do rozszerzenia, nie wiem gdzie dokładnie jest

Panel pozostanie na ekranie głównym (domyślnie).

Już jest jak chciałem. Rozszerzenie ekranów włączyłem i zmieniłem ekran główny. Pozostaje tylko problem zbyt ciemnego ekranu monitora i jego rozdzielczości/skalowania. Jak podłączałem go do poprzedniego laptopa nie było tak źle i wystarczył Free monitor manager żeby jasność była odpowiednia. Teraz nawet ustawienia z panelu Nvidi nic nie dają jakby miał wadę techniczną. W obu przypadkach podpinałem przez VGA bo nie mam innej możliwości. To klasyk od NEC z szarą ramką

Po podłączeniu monitora w prawym dolnym rogu będziesz mieć opcje takie jak duplikuj obraz, rozszerzenie, itp.

Nic takiego mi się nie wyświetlało, tylko w ustawieniach systemowych zmieniłem opcje. Poza tym monitor zdaje się szwankować. Był zbyt ciemny, a teraz zbyt jasny i skalowanie kiepsko dopasowane w dalszym ciągu

Zobacz:

Może coś bezpłatnego? Chyba że efekty zmian będą i po odinstalowaniu programu z końcem wersji próbnej