Problem z konfiguracją głośników

Witam! Chciałbym koniecznie na dzisiaj (sylwestrowo) podłączyć moje nowe głośniki 5.1 firmy Logitech x530.

Mam w swoim laptopie 3 wejścia na jacka mikrofon + 2x słuchawki.

Jeśli podłączam według instrukcji zawartej w głośnikach to grają 3 głośniki + cicho subwoofer lub 4 głośniki (bez centralnego) + cicho subwoofer, mogę też podłączyć 2 głośniki i subwoofer też wtedy gra głośno, a problem polega na tym, że chciałbym aby głośniki mogły być w pełni użyte czyli wszystkie 5 głośników i subwoofer normalnie grały.

Ściągnąłem najnowsze sterowniki do karty dźwiękowej i niestety nic to nie zmienia…

Najgorsze jest to, że nie mogę zmienić ani w windowsie, ani w menadżerze realtek konfiguracji głośników na 5.1. Jak w pierwszym tak i w drugim jest na szaro napisane “stereo” i pokazują się tylko 2 głośniczki i żadnych opcji więcej nie ma nawet po przeinstalowaniu sterowników na najnowsze do mojej karty.

Nie wiem czy moje karta jest 2-kanałowa czy jak ?? Wydaje mi się, że nie ale tak konkretnie to się na tym nie znam więc proszę o pomoc!

Własnie minęła 5-ta godzina jak przeglądam wszystkie tematy w google.pl i nic nie mogę znaleźć na ten temat mimo, że wiele już było podobnych tematów zakładanych :frowning:

Dodatkowe informacje:

System operacyjny: windows vista

Nazwa płyty głównej Asus M50Vn Series Notebook

Mikroukład płyty głównej Intel Cantiga PM45

Karta dźwiękowa nVIDIA HDMI @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]

Karta dźwiękowa Realtek ALC663 @ Intel 82801IB ICH9 - High Definition Audio Controller [A-3]

Jedrek181818 , popraw tytuł tematu, używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

w zestawie powinna być przejściówka 2 na 3 Cinch, pozostaje dokupić kabel Minijack -> 2X Cinch, który podłączamy do przejściówki -> resztę kabli masz w zestawie więc wystarczy podłaczyć.

Frog przepraszam za problem.

A co do przejściówki to mam takową ale w instrukcji jest napisane, że używamy tą przejściówkę tylko jeśli korzystamy z konsoli do gry wideo (PlayStation, Playstation 2, Xbox lub GameCube)