Problem z konfiguracją komputera podczas zamykania systemu

Witam,

Mam następujący problem z aktualizacjami na laptopie ASUS  Win7 HPx64 otóż,ciągle po kliknięciu zamknij pojawia się komunikat " trwa konfiguracja nie wyłączaj komputera", następnie zamykanie trwa w nieskończoność.
Jak uporać się z tym problemem. 
Proszę o pomoc.

Otwórz Windows Update, z lewej strony wybierz Zmień ustawienia, następnie przestaw sposób instalacji aktualizacji na inny niż automatyczne pobieranie i instalacja - np. przestaw na “nigdy nie sprawdzaj (niezalecane)”. I wówczas gdy zechcesz zaktualizować system, to należy będzie samodzielnie otworzyć Windows Update, wybrać Wyszukaj aktualizacje i je zainstalować. Aktualizacje wychodzą w każdy drugi wtorek miesiąca wieczorem (w praktyce: w Polsce są w Windows Update we środę rano po drugim wtorku miesiąca).

Zrobiłam tak jak kazałeś, ale nadal podczas próby zamknięcia systemu pojawia się komunikat: " przygotowywanie do konfigurowania systemu…"

i zamykanie trwa w nieskończoność. Co mogę jeszcze zrobić?

Może pomoże: https://support.microsoft.com/pl-pl/kb/2700567

Po wyłączeniu Windows Update wykonaj kilkukrotny restart komputera - jeżeli wcześniej były pobrane jakieś aktualizacje, to mogą się one teraz instalować. I sprawdź dysk używając CrystalDiskInfo - może psuje się.