Problem z konfiguracją konta mozilli thunderbird

Witam mam taki problem, że chcę się przezucić z Outlooka expres na mozille thunderbird. Po zainstalowaniu mozilli wchodząc w pierwszą konfiguracje, wpisuje swój e-mail i hasło do niego. wyskakuje mi kominikat: Program Thunderbird nie znalazł ustawień konta, ale można dalej konfigurować po ustawieńiu wsyzstkich serwerów itd z godnie z instrukcją która jest umieszczona na home.pl wyskakuje mi wykrzyknik przy haśle: Nazwa użytkownika i hasło nie poprawne(chodź na 100% są poprawne bo mogę się zalogować na home.pl). I nie mogę nic zrobić poza utwórz konto i edytuj jego ustawienia, mimo tego nadal nie moge się połączyć ze swoim serwerem home.

Po pierwsze dlaczego konfigurujesz skrzynkę po pop3 a nie imap? Czy w nazwie użytkownika nie wstawiłeś jakiejś przypadkowej spacji (np przed nazwą?) może się zdarzyć przy kopiowaniu tekstu zamiast wpisywaniu.

Nie zawsze robiłem imap, tak na szybko chcialem na screna zrobic i nie przestawilem, nie no juz to robilem ze 20 razy i nie ma mozliwosci ze sie pomylilem…

Widzę prawdopodobny błąd - adres mail masz typu kowalski@home.pl czy masz swoją domenę i adres jest kowalski@jakaśdomena.pl? Obstawiam za tym drugim, bo widzę, że zamazałeś serwer poczty przychodzącej i wychodzącej.

 

Tu masz poradnik jak skonfigurować Thunderbirda:

adres mam typu kowalski@home.pl

Co wpisałeś w serwer poczty przychodzącej i wychodzącej? Kowalski.home.pl? Jeśli tak, to błędnie, bo przecież nie masz swojej domeny.

mam swoją domene, taką samą jak mail np. maila mam kowalski@home.pl, a domene mam kowalski.home.pl

Nie widzisz jeszcze sprzeczności w tym co tu piszesz i w tym co wpisujesz w ustawienia programu?

 

W pozycji adres e-mail nie wpisujesz swojej domeny a w pozycji serwer poczty przychodzącej i wychodzącej wpisujesz. nie widzisz konfliktu?

Podpowiem Ci, że rozwiązanie jest podane pod tym linkiem, który podałem wcześniej (sprawdziłem przed chwilą) ale jak widzę nawet nie postarałeś się go przeczytać ze zrozumieniem a ja nie mam zamiaru jego zawartości tu przepisywać.

No słuchajcie ja już zgłupiałem, wpisywałem już wszystko, przerobiłem każdą możliwość i komputer nadal nie chce się połączyć z tym serwerem. Wziołem przeszedłem na drugi komputer, wpisałem dane jak na tamtym komputerze i sie połączyło odrazu. Może to jest wina windowsa? Tak jak by coś blokowalo połączenie Mozilli z netem

Hej.

A program w zaporze sieciowej jest ustawiony tak, by mógł korzystać z zasobów sieci?

Pozdrawiam,

Dimatheus