Problem z konfiguracją konta na buziaczek.pl

Skonfigurowałęm konto na onte buziaczek.pl i niestety nie udaje mi sie odebrac wiadomości. Podałem pop3.poczta.onte.pl i smtp.poczta.onet.pl. Serwer wymaga uwierzytelniania i tyle. Zgodnie z opidem na onte.pl powinno działać a konto na buziaczek pl nie działa. Jak wpisuje te same dane przez weba działaznakomicie. Może coś jeszcze trzeba skonfigurowac?

dzięki

Hej,

A jakim programem próbujesz odbierać pocztę??

Sprawdź jeszcze raz wpisane ustawienia - tutaj masz na przykład literówkę… Może w programie jest podobnie.

:arrow: Czy używasz jakiegoś firewall’a??

:arrow: Jakiego systemu operacyjnego używasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Używam Outlooka expresa.

Pop3 wpisuje jak podałeśwyżej.

Robię to na kilku różnych kompach i różnych lokalizacjach (praca, u kolegi …)

Hej,

](*,) Czyli rozumiem, że błędnie?? Przecież napisałem, że w tym ustawieniu jest literówka - zamiast onet jest onte - a to akurat robi wielką różnicę… :slight_smile: Poprawne ustawienia to:

poczta wychodząca SMTP: smtp.poczta.onet.pl

poczta przychodząca POP3: pop3.poczta.onet.pl

A jaki pojawia się komunikat?? Możesz go tutaj przepisać?? Bo podejrzewam, że na wszystkich komputerach jest taki sam, tak??

Pozdrawiam,

Dimatheus

Alez wpisuje onet nie onte!

Błąd krzyczy że nie można sięzalogować do pop3 odrzucony login lub hasło. Jednka gdy wpisze te dane przez przeglądarkę i na 100% hasło poprawne loguje sięza 1 podejsciem. Próbuję już od ponad tygodnia na każdym kompie i to samo. Chyba że trzeba ssle ustawić a niekt o tym nie wspomina. Zresztą ustawiłem już i zastaczyłem ssle ale też nic nie pomogló. Bez www wchodzę bez problemu

Hej,

Czyli zostaje tylko jedna możliwość. :slight_smile: W czasie konfigurowania ustawień pocztowych w Outlook Express na jednej z kart wpisujesz Nazwę konta i hasło. W jakiej formie podajesz nazwę konta - czy jako użytkownik@poczta.onet.pl czy tylko sam użytkownik. Podejrzewam, że używasz tego drugiego sposobu - jeśli tak, to zamiast nazwy użytkownika wpisz pełny adres mail’owy. Jeśli natomiast wpisujesz pełny adres mailowy, skazuj wszystko od znaku małpy (@) i spróbuj odebrać pocztę.

Daj oczywiście znać, czy zadziałało. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

W miejscu gdzie nazwa uzytkownika na kazdym koncie jakie mam skonfigurowane w Outlooku mialem podaną tylko nazwę i to działą na buziaczku nie. Wpisałem pełny adres mailowy i poszło.

dzięki

Hej,

Na dobrą sprawę wszystko zależy od serwisu, na którym masz pocztę. Dla ciekawości sprawdziłem, że na o2 podaje się tylko nazwę użytkownika, podczas gdy na wp podaje się pełną nazwę mail’a. :slight_smile:

No to super!! Nie ma sprawy!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus