Problem z konfiguracją konta na buziaczek.pl


(radiator) #1

Skonfigurowałęm konto na onte buziaczek.pl i niestety nie udaje mi sie odebrac wiadomości. Podałem pop3.poczta.onte.pl i smtp.poczta.onet.pl. Serwer wymaga uwierzytelniania i tyle. Zgodnie z opidem na onte.pl powinno działać a konto na buziaczek pl nie działa. Jak wpisuje te same dane przez weba działaznakomicie. Może coś jeszcze trzeba skonfigurowac?

dzięki


(Dimatheus) #2

Hej,

A jakim programem próbujesz odbierać pocztę??

Sprawdź jeszcze raz wpisane ustawienia - tutaj masz na przykład literówkę... Może w programie jest podobnie.

:arrow: Czy używasz jakiegoś firewall'a??

:arrow: Jakiego systemu operacyjnego używasz??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(radiator) #3

Używam Outlooka expresa.

Pop3 wpisuje jak podałeśwyżej.

Robię to na kilku różnych kompach i różnych lokalizacjach (praca, u kolegi ..)


(Dimatheus) #4

Hej,

](*,) Czyli rozumiem, że błędnie?? Przecież napisałem, że w tym ustawieniu jest literówka - zamiast onet jest onte - a to akurat robi wielką różnicę... :slight_smile: Poprawne ustawienia to:

poczta wychodząca SMTP: smtp.poczta.onet.pl

poczta przychodząca POP3: pop3.poczta.onet.pl

A jaki pojawia się komunikat?? Możesz go tutaj przepisać?? Bo podejrzewam, że na wszystkich komputerach jest taki sam, tak??

Pozdrawiam,

Dimatheus


(radiator) #5

Alez wpisuje onet nie onte!

Błąd krzyczy że nie można sięzalogować do pop3 odrzucony login lub hasło. Jednka gdy wpisze te dane przez przeglądarkę i na 100% hasło poprawne loguje sięza 1 podejsciem. Próbuję już od ponad tygodnia na każdym kompie i to samo. Chyba że trzeba ssle ustawić a niekt o tym nie wspomina. Zresztą ustawiłem już i zastaczyłem ssle ale też nic nie pomogló. Bez www wchodzę bez problemu


(Dimatheus) #6

Hej,

Czyli zostaje tylko jedna możliwość. :slight_smile: W czasie konfigurowania ustawień pocztowych w Outlook Express na jednej z kart wpisujesz Nazwę konta i hasło. W jakiej formie podajesz nazwę konta - czy jako użytkownik@poczta.onet.pl czy tylko sam użytkownik. Podejrzewam, że używasz tego drugiego sposobu - jeśli tak, to zamiast nazwy użytkownika wpisz pełny adres mail'owy. Jeśli natomiast wpisujesz pełny adres mailowy, skazuj wszystko od znaku małpy (@) i spróbuj odebrać pocztę.

Daj oczywiście znać, czy zadziałało. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus


(radiator) #7

W miejscu gdzie nazwa uzytkownika na kazdym koncie jakie mam skonfigurowane w Outlooku mialem podaną tylko nazwę i to działą na buziaczku nie. Wpisałem pełny adres mailowy i poszło.

dzięki


(Dimatheus) #8

Hej,

Na dobrą sprawę wszystko zależy od serwisu, na którym masz pocztę. Dla ciekawości sprawdziłem, że na o2 podaje się tylko nazwę użytkownika, podczas gdy na wp podaje się pełną nazwę mail'a. :slight_smile:

No to super!! Nie ma sprawy!! :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus