Problem z konfiguracją mikrofonu przez USB do cs 1.6

Witam

Posiadam słuchawki Logitech HEADSET z mikrofonem, przejściówkę z USB na jack i winXP. W laptopie mam zepsuty port jack do głośników/słuchawek. Kupiłem więc przejściówkę z USB na jack do głośników i mikrofonu. Niestety po podłączeniu jej Dźwięk nadal leciał z wbudowanych głośników. Szybko doszedłem do tego, że trzeba zmienić coś w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania. Znalazłem tam 2 zakładki (audio i głos). W każdej były 2 rzeczy do zmienienia: Audio - odtwarzanie dźwięku i nagrywanie dźwięku; Głos - odtwarzanie głosu i nagrywanie głosu. W każdej z tych 4 rzeczy były 3 możliwości: USB AUDIO, Modem nr 0 - nagrywanie liniow i Realtek HP Audio Input. Zmieniłem wszystko na USB i było ok, ale mikrofon słabo działał (bardzo cicho i lekko zniekształcał głos). Zacząłem zmieniać te ustawienia, próbowałem wszystkich możliwych kombinacji, przy okazji zmieniłem jeszcze pare innych rzeczy (bardzo mało) i wreszcie doszedłem do takich ustawień, że dźwięk nagrywany przez mikrofon był głośny i wyraźny. Niestety ostatnio wgrywałem sobie nowego windowsa i problem powrócił, a nie chcę znowu spędzić kilku godzin na dochodzenie do tego metodą prób i błędów. Dlatego proszę o pomoc kogoś, kto się na tym zna. Co zrobić żeby przez mikrofon było mnie słychać głośno i wyraźnie (bo teraz to nawet jak bym do niego krzyczał to ledwo co by było słychać).