Problem z konfiguracją mikrofonu w Windows Vista

Witam. Mam problem, ponieważ kupiłem słuchawki z mikrofonem i nie mogę skofigurować mikrofonu. Słyszałem dużo o narzędziu jakie oferuje Windows Vista, mianowicie Speech Recognition. Zatem wchodzę w to opcje tego programu i… nic. Nie wyświetlają się opcje. Po przeczytaniu wielu artykułów doszedłem do wniosku, że to jedyna droga konfiguracji mikrofonu… niestety :frowning: . Mam zatem pytanie. Czy istnieje możliwość konfiguracji mikrofonu w Windows Vista Home Premium omijając ten program?

P.S. Vista jest oryginalna.

Pozdrawiam mordov.

Krótka piłka, jaka jest wersja językowa Systemu?? Speech Recognition działa tylko na anglojęzycznej wersji systemu. Na polskiej możesz wejść do “niby” opcji i na tym się kończy zabawa :slight_smile: Dodam, że jak dodasz potem swoje polskie słowa do słownika to można nawet wydawać polecenia po polsku i całkiem ciekawie to wygląda, aczkolwiek troszkę to dodawanie trwa :slight_smile: i wadą jest, że system reaguje tylko i wyłącznie na zbliżone fonetycznie wyrazy i twoją osobę tylko.

Wersja jest polska. Niestety nie chodzi mi o sam program, ale o skonfigurowanie tego mikrofonu bo takowy jak narazie nie działa. Może jakiś program jest do tego…

Wersja jest polska. Niestety nie chodzi mi o sam program, ale o skonfigurowanie tego mikrofonu bo takowy jak narazie nie działa. Może jakiś program jest do tego…

Panel Sterowania/Dźwięk i tam powinna być zakładka Nagrywanie czy podobnie nie wiem mam Eng wersje i tam ustawiasz wszystko odnośnie mikrofonu

No właśnie… Próbowałem tam ale w przycisku poniżej jest napisane “Konfiguruj”. Nowo podłączony mikrofon trzeba skonfigurować. Niestety po naciśnięciu tego przycisku wyświetla się znane mi już okno niedziałającego programu Speech Recognition.

a próbowałeś prawo-kliku?? tam też są opcje odnośnie głośności itd, sprawdź też czy w ogóle mikrofon działa odznaczając opcje w mikserze głośności

Próbowałem… Ale to dotyczy głównie sterowników, choć są opcje jego regulacji to i tak nie wydaje żadnych oznak życia. Jestem pewien, że jest w 100% sprawny.

sprawdzałeś rozmowę testową na Skype?

tak… dalej to samo :frowning:

Hah, mikrofon już działa. NIe wiem jak to się stało, ale po ok. 30 min bezczynnego jego leżenia dał rade. Teraz robi robote.

Mimo wszystko dzięki Minox.

Pozdrawiam mordov