Problem z konfiguracją mikrofonu w Windows Vista

(O Puzyniak) #1

Witam. Mam problem, ponieważ kupiłem słuchawki z mikrofonem i nie mogę skofigurować mikrofonu. Słyszałem dużo o narzędziu jakie oferuje Windows Vista, mianowicie Speech Recognition. Zatem wchodzę w to opcje tego programu i... nic. Nie wyświetlają się opcje. Po przeczytaniu wielu artykułów doszedłem do wniosku, że to jedyna droga konfiguracji mikrofonu.. niestety :frowning: . Mam zatem pytanie. Czy istnieje możliwość konfiguracji mikrofonu w Windows Vista Home Premium omijając ten program?

P.S. Vista jest oryginalna.

Pozdrawiam mordov.

(minox) #2

Krótka piłka, jaka jest wersja językowa Systemu?? Speech Recognition działa tylko na anglojęzycznej wersji systemu. Na polskiej możesz wejść do "niby" opcji i na tym się kończy zabawa :slight_smile: Dodam, że jak dodasz potem swoje polskie słowa do słownika to można nawet wydawać polecenia po polsku i całkiem ciekawie to wygląda, aczkolwiek troszkę to dodawanie trwa :slight_smile: i wadą jest, że system reaguje tylko i wyłącznie na zbliżone fonetycznie wyrazy i twoją osobę tylko.

(O Puzyniak) #3

Wersja jest polska. Niestety nie chodzi mi o sam program, ale o skonfigurowanie tego mikrofonu bo takowy jak narazie nie działa. Może jakiś program jest do tego...

(O Puzyniak) #4

Wersja jest polska. Niestety nie chodzi mi o sam program, ale o skonfigurowanie tego mikrofonu bo takowy jak narazie nie działa. Może jakiś program jest do tego...

(minox) #5

Panel Sterowania/Dźwięk i tam powinna być zakładka Nagrywanie czy podobnie nie wiem mam Eng wersje i tam ustawiasz wszystko odnośnie mikrofonu

(O Puzyniak) #6

No właśnie.. Próbowałem tam ale w przycisku poniżej jest napisane "Konfiguruj". Nowo podłączony mikrofon trzeba skonfigurować. Niestety po naciśnięciu tego przycisku wyświetla się znane mi już okno niedziałającego programu Speech Recognition.

(minox) #7

a próbowałeś prawo-kliku?? tam też są opcje odnośnie głośności itd, sprawdź też czy w ogóle mikrofon działa odznaczając opcje w mikserze głośności

(O Puzyniak) #8

Próbowałem.. Ale to dotyczy głównie sterowników, choć są opcje jego regulacji to i tak nie wydaje żadnych oznak życia. Jestem pewien, że jest w 100% sprawny.

(minox) #9

sprawdzałeś rozmowę testową na Skype?

(O Puzyniak) #10

tak... dalej to samo :frowning:

(O Puzyniak) #11

Hah, mikrofon już działa. NIe wiem jak to się stało, ale po ok. 30 min bezczynnego jego leżenia dał rade. Teraz robi robote.

Mimo wszystko dzięki Minox.

Pozdrawiam mordov