Problem z konfiguracją mikrofonu

Witam,

Mam problem, ponieważ mój mikrofon nie jest z najwyższej półki ale największe “/cenzura/” to też nie jest. Problem w tym że strasznie cicho mnie słychać i konfiguruje na 20dB i 100 dźwięku, żeby było mnie jakoś słychać ale żeby szumy nie były takie duże, przed formatem i nowym dyskiem systemowym miałem zakładkę “rozszerzenia” , która mi bardzo pomagała. Słyszałem, że trzeba zainstalować odpowiednie sterowniki do tego. Czy jest jakiś bezpłatny sposób na skonfigurowanie micro. Mój system to win 10 a płyta MSI BAZOOKA B150M. Dodam jeszcze, że mój micro wbudowany do kamerki za 25zł jest głośniejszy i dużo mniejszą ilością szumów ale musze gadać z odległości 0,5cm. 

 

Zainstalowałeś sterowniki do karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną?

Znajdziesz je na stronie MSI.

Jeżeli nie masz to zainstaluj

 

Chipset:

http://download.msi.com/dvr_exe/intel_chipse_9_w10.zip

 

Sterowniki audio:

http://12244.wpc.azureedge.net/8012244/drivers/rtdrivers/pc/audio/0005-Win7_Win8_Win81_Win10_R279.exe

 

 

Źle konfigurujesz !

 

Start --> Panel sterowania
powinna być taka ikona:

realtek_1.jpg

 

Wejdź i zobacz prawidłowe ustawienia sterowników Realtek HD.

 

kliknij aby powiększyć:
el949_Ustaw-urzadzenie-domyslne.jpg ja157_Glosnosc.jpg go739_Czulosc-mikrofonu.jpg vp849_Panel-przedni.jpg

Odtwarzaj (Głośność odtwarzania) prawie na maksimum - 97%
Nagrywaj (Głośność nagrywania) prawie na minimum - 5/6%
 inaczej mikrofon nie będzie działać.
(dziesiętne milimetra mają duże znaczenie)
W niektórych przypadkach trzeba odznaczyć Miks stereo.
Odnosi się do niektórych komunikatorów, na GG oraz Skype Miks stereo powinno być zaznaczone.

Włączenie/wyłączenie Miks stereo:
http://img24.otofotki.pl/lu315_Miks-stereo.jpg.html
http://img24.otofotki.pl/nn198_Miks-stereo-2.jpg.html

Zwiększ czułość mikrofonu wg. trzeciego screena.
Ostatni czyli czwarty screen przedstawia co zrobić aby działał panel przedni komputera.

 

Jeżeli masz Skype ustaw/zaznacz tak w jego ustawieniach:

hm14_skype.jpg

v Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu
v Automatycznie dostosuj ustawienia głośników

  • Zapisz.

Przeprowadź na tym komunikatorze test mikrofonu:
Echo/Sound Test Service.

 

nie ważne czy zadziała i tak dzięki wielkie

Postąpiłem zgodnie z instrukcją ale po pierwsze dlaczego od uruchomienia programu cały czas mam włączone nasłuchiwanie ale tak jakby tylko z szumów a co do jakości audio to praktycznie nie ma różnicy nadal jestem cicho wręcz na równi z szumami. Oraz nie mam czegoś takiego jak miks stereo.

po cam mam mieć cały czas 97 odtwarzania jak to tylko jest nasłuchiwanie

Jak, za pomocą czego sprawdzasz mikrofon ?

Jakimś komunikatorem ?

Sprawdzałeś na przednim oraz tylnym panelu komputera ?

Sprawdzałeś na innym mikrofonie ?

Nie masz to pożycz od kogoś znajomego.

Możesz jeszcze sprawdzić swój mikrofon na innym komputerze.

 

Wrzuć screeny z:

  1. Programy i funkcje (wszystko).
  2. Menedżer urządzeń
    z rozwiniętym Kontrolery dźwięku wideo i gier.
  3. Start --> Panel sterowania --> Dźwięk --> zakładki Odtwarzanie oraz Nagrywanie.
  4. Start --> Panel sterowania --> System.

 

Dodatkowo wrzuć screeny ze wszystkich zakładek sterowników Realtek.

1.sprawdzam za pomocą  echo sound test service (skype), obs, opinia kolegi(skype), nasłuchiwanie z systemu

2.Przedni panel nie działa, bo obudowa nie współpracuje miejscami z płytą główną

3.Sprawdzałem na starym micro za 15zł (tak samo) oraz na micro z kamerki(lepsza jakość ale musze całkowicie przytykać twarz do kamery)

4.Reszta znajomych ma gorsze micro

 

Screeny:

 

menedżer.PNG

programy i funkcj.PNG

programy.PNG

Przechwytywanie.PNG

Przechwytywanie2.PNG

reaktek.PNG

system.PNG

Czytałeś co powyżej pisałem odnośnie ustawień ?

Dlaczego masz ustawioną głośność nagrywania na maksimum ?

Jeżeli myślisz że na 100% będzie lepiej słychać to się mylisz…

Sterowniki Realtek już tak mają że w tym miejscu musi być około 5/6%

 

Patrz zaznaczone na czerwono:

 

Chyba nie podałeś wszystkich zakładek z ich panelu ?

 

Zainstaluj kodeki:

http://www.majorgeeks.com/files/details/k_lite_mega_codec_pack.html

 

Jeszcze mam kilka zastrzeżeń - zobaczymy czy to pomoże.

 

 

Jutro sie tym zajmę ale jeszcze dopowiem że przy głośności nagrywania 5/6 nie było mnie wogole słychać a głóśność odtwarzania to jest nic innego jak nasłuchiwanie i wyciszyłem to bo twoje ustawienia nie bardzo chodziły :wink: Jutro już to zainstaluje i trochę pogrzebie i wielkie dzięki, że próbujesz mi tak pomóc.

Zainstalowałem kodeki dorzucam jeszcze drugą zakładke z menedżera jeśli o to chodziło, a w ustawieniach menadżera jest tylko mowa o wygodzie użytkowania.

Na początku mówiłeś że wszystko działało przed formatem dzięki zakładce “Rozszerzenia”. Gdzie jej szukałeś, co tam było możliwe? Masz pewność że mikrofon sprawny?

Sterowniki do chipsetu są zainstalowane?

Podłącz obydwa mikrofony (kamerkę i na czerwonego Jack) i krzyknij do nich z bardzo bliska i pokaż nam okienko “Dźwięk” z tego momentu.

Mikrofon z kamerki USB nie korzysta z karty dźwiękowej wbudowanej w płytę główną dlatego działa dość dobrze. Spróbuj zwiększyć głośność mikrofonu kamerki to może da się go używać (wchodzisz w “Dźwięk” i dwa razy klikasz na mikrofon kamerki, wejdź w zakładkę “Poziomy” i daj wszystko na maksa, szumy też wzmacnia).

 

Jeśli dobrze rozumiem to XMan chce byś użył “Stereo mix” jako mikrofon. Stereo mix to dźwięk wysyłany na głośniki dlatego chciał by głośność odtwarzania była na 100% ale tego co widzę to ją wyciszyłeś.

2016-08-18 (1).png

Jak dam wszystko na maksa przy micro od kamerki to efekt gorszy od tego micro o którym rozmawiamy. Przy tym całym StereoMix nie słychać mnie wogóle i tylko przez odtwarzanie mam włączony nasłuch co wkurza przez te szumy.

Kolejno:

 

  1. Podłącz mikrofon.

 

  1. Zaktualizuj Skype.

(jest już nowsza wersja)

 

  1. Odinstaluj w Programy i funkcje:

a/ NVIDIA Sterownik dźwięku HD…

b/ Realtek High Definition Audio Driver.

 

  1. Zainstaluj sterowniki audio ze strony producenta płyty:

http://download.msi.com/dvr_exe/realtek_hd_audio.zip

UWAGA - nic nie zmieniaj w ich ustawieniach !

 

  1. Wejdź na Skype,

przy zaznaczonym

 v Automatycznie dostosuj ustawienia mikrofonu
v Automatycznie dostosuj ustawienia głośników

wykonaj kilka razy długie testy mikrofonu, nie z kolegą tylko przez Echo/Sound Test Service.
Wtedy Skype powinien  samoczynnie wszystko ustawić.

 

W razie dalszych problemów sprawdź  przy wyłączonym  chwilowo antywirusie.
(może blokować porty)

 

Możesz jeszcze sprawdzić ponowną instalację sterowników chipset przy podłączonym mikrofonie.

 

Dobra, dzięki serdeczne jakość się poprawiła :wink: