Problem z konfiguracją NAS WD Cloud EX2 - nie widać dysku sieciowego

Witam,

Mam pewien problem z konfiguracją NAS WD Cloud EX2 Ultra.

Mianowicie dysk czasem się pojawia, czasem nie w sieci jako “KOMPUTER” jako “MyCLoudEX2ULTRA”. inne komputery są widoczne cały czas. Jest natomiast dostępny w zakładce “MAGAZYN” , ale to jest tak na prawdę odnośniek IP do niego i logowania pzrez przeglądarkę. Chciałbym go zmapować, żeby mieć łatwy dostęp do dysku.

  1. Czy da się go zmapować jakoś poprzez polecenia cmd? Ewentualnie co zrobić, żeby był w końcu widoczny na stałe w zakładce “KOMPUTER”?
  2. Czy da się mapować cały dysk zamiast folderów? Jest to dość uciążkiwe, bo widocznych później mam 10 i więcej dysków. Jest kilku użytkowników i każdy ma inne dostępy do danych folderów.
  3. Chciałbym zsynchronizować lokalne foldery z folderami dysku sieciowego.
  4. Chciałbym również mieć dostęp do tego dysku z innych komputerów nie będących w sieci lokalnej. Jest na to jakiś sposób , oprócz dostępu pzrez przegląderkę?
  5. Czy również w przypadku komputerów poza siecią lokalną mógłbym robić synchronizację folderów?
    Chodzi mi o taki efekt, że mam laptopa , komputer prywatny, komputer firmowy , NAS - i na wszytkich urządzeniach mam aktualne pliki.

Z góry dzięki za pomoc!
Filip

Jeszcze jedna dość dziwna sprawa.

Transfer (lokalny) po wifi jest strasznie słaby między tym dyskiem potrafi iść rzędu 2-3MB/s, przy większych plikach jest tragedia i potrafi też przerwać transfer i kopiowanie pliku w trakcie. Wiecie w czym może być problem?