Problem z konfiguracją Outpost Firewall Pro 2009

Cześć, mam problem z konfiguracją Outposta Firewall Pro 2009 (6.5.2359.316.0607). A dokładniej mam problem z ustawieniem połączenia internetowego. Internet chodzi mi przez jakiś czas (kilka minut) a potem się rozłącza. Tak samo komunikatory internetowe. Ustawiałem już różne opcje w ustawieniach i problem się powtarza. Macie może jakieś dojścia do konfiguracji tego programu po polsku albo wiecie, jak się z tym problemem uporać?

Z góry dzięki za pomoc

System rozumiem-XP.

Router(jeśli jest)-konkretny model

Rodzaj IP-(stałe,zmienne,statyczne)

Provider,rodzaj (typ)podlączenia-(modem,radiówka)

Konkretnie opisany problem z detalami.To co ująłeś we wprowadzeniu do tematu to zbyt ogólnikowe opisanie problemu

Tak, Windows XP

Router lantech hr 114 b

IP zmienne

Połączenie przez modem

Sprawdż na tej stronie ,czy Outpost dobrze współpracuje z routerem .

Wejdż po kolei w:Commo Ports potem w All Service Ports.

Wynik pozytywny to wszystkie porty Stealth (na zielono).

EDIT

https://www.grc.com/x/ne.dll?bh0bkyd2

po przeprowadzonych badaniach pokazało mi takie komunikaty:

Solicited TCP Packets: PASSED — No TCP packets were received from your system as a direct result of our attempts to elicit some response from any of the ports listed below — they are all either fully stealthed or blocked by your ISP. However . . .

Unsolicited Packets: PASSED — No Internet packets of any sort were received from your system as a side-effect of our attempts to elicit some response from any of the ports listed above. Some questionable personal security systems expose their users by attempting to “counter-probe the prober”, thus revealing themselves. But your system remained wisely silent. (Except for the fact that not all of its ports are completely stealthed as shown below.)

Ping Reply: RECEIVED (FAILED) — Your system REPLIED to our Ping (ICMP Echo) requests, making it visible on the Internet. Most personal firewalls can be configured to block, drop, and ignore such ping requests in order to better hide systems from hackers. This is highly recommended since “Ping” is among the oldest and most common methods used to locate systems prior to further exploitation.

W badaniu All Service Ports wszystkie porty były zielone, czyli zdrowe.

pod spodem był jeszcze jakiś długi opis badania, ale niezbyt go rozumiem

.

http://img.wklej.org/images/575012008-11-09_195630.png

Serwer DHCP,tu przeważnie leży żródło problemów w konfiguracji routera dla zmiennych IP przyznawanych dynamicznie.

Router daje możliwości automatycznego i ręcznego ustawiania IP dla serwera DHCP.

Zdjęcie przedstawia ustawienia w Połączenia sieciowe/Połączenia lokane:

-widoczne nastawy to ustawienia ręczne dla DHCP(

-przypisano statyczne IP dla komputerów w sieci domowej

-zmieniono tu adres Routera ze standardowego :192.168.1.1 na 192.168.1.172

-serwery DNS zmieniono na sztywne z Open DNS

Po takich zmianach nie występują żadne zakłócenia w korzystaniu z internetu