Problem z konfiguracja poczty wychodzącej SMTP(Outlook Exp.)

Witam. Skonfigurowałem poczte Outlook Express ale pojawiły mi sie 2 problemy. Mam taki program do sprawdzania konfiguracji Gmail POP Troubleshooter "Narzędzie rozwiązywania problemówz usługą Gmail POP i pokazało mi to:

1. Adres e-mailowy skonfigurowany do wysyłania za pośrednictwem serwera SMTP jest nieprawidłowy.

2. Twoja nazwa użytkownika usługi Gmail SMTP jest nieprawidłowa.

Nie wiem za bardzo gdzie mam to zmnieć bo tam ewentualnie moge zmienic nazwe oraz adres poczty przychodzącej(POP3) a nie wychodzącej(SMTP).

A teraz jak mam skonfigurowaną poczte Outlook Express:

Nazwa: Imie i nazwisko

Adres email: danielsan23@op.pl

Zakładka serwery:

Poczta przychodząca(POP3): pop.gmail.com

Poczta wychodząca(SMTP): smtp.gmail.com.

Serwer poczty przychodzącej

Nazwa konta: danielsan23

Hasło:********

Zaznaczyłem serwer wymaga uwierzytelnienia

Numery portów:

Poczta przychodząca(POP3):465

Poczta wychodząca(SMTP): 995

Zaznaczyłem wymaga bezpiecznych połączeń (SSL)

nazwa konta to cały adres łącznie z @gmail.com, obsługa pop włączona na gmail.com ??

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

1)A gdzie mam włączyć to obsługę pop na gmail?

2)Dodałem @gmail.com i drugi problem zniknął:) został tylko ten pierwszy:

1. Adres e-mailowy skonfigurowany do wysyłania za pośrednictwem serwera SMTP jest nieprawidłowy.

logujesz się do gmaila, ustawienia zakładka pop/imap, wybierasz włącz pop dla maili wszystkich lub otrzymanych od teraz i później.

Czegos tu nie rozumię:

Mam konto tylko na @op.pl. Nie zakładałem konta na gmailu, więc musze zrobić to żeby to funkcjonowało?

jak masz na onecie to luknij tutaj :

http://poczta.onet.pl/pomoc/13265,0,29, … pomoc.html

Ok wszystko działa

Dzięki bardzo.

Oczywiście, że musisz mieć konto na Gmail jesli chcesz odbierać i wysyłać wiadomości poprzez ten serwer pocztowy z innego konta na innym serwerze.

Możesz wtedy też używać swojego konta na op.pl poprzez Gmail wykorzystując funkcjonalność usług Gmail, np. antyspam i inne. Dla Twoich znajomych nie będzie widoczne to, że masz też konto na Gmail i że za jego pomocą odbierasz i wysyłasz wiadomości z op.pl.

Natomiast do normalnej obsługi konta na innym serwerze niż Gmail, za pomocą klientów pocztowych (np. Thunderbird, Outlook itp.) nie ma potrzeby posiadania konta Gmail.