Problem z konfiguracja "radiowki"

Witajcie. Mam problem z konfiguracja połączenia sieci radiowej. Dostałem od providera adres ip, bramę oraz dns z którymi mam się łączyć z internetem, ale za każdym razem gdy w protokole tcp/ip wpisuje te numery komputer zawiesza się i następuje restart.

O co chodzi? Mecze się z tym od godziny i nie mogę nic zdziałać. Dane wpisuje w odpowiedniej karcie sieciowej w protokole tcp/ip v4

System vista x32, z providerem tego problemu nie rozwiąże, ciężko się z nim porozumieć.

To zacząłbym od jego zmiany… Bo dla mnie to jednak bez sensu że nie możesz się z nim porozumieć. Podpisywałeś umowę więc on musi udzielić ci wsparcia technicznego.

Rozwiązań twego problemu może być kilka, zaczynając od zmodyfikowanej wersji Windy, po wirusy i inne niepotrzebne twory.

Choć raczej zostaje ci kontakt z usługodawcą

PS: Z radiówkami zawsze jest Meksyk

Może nie podpisywał żadnej umowy. I pokaż mi w której umowie, administrator MUSI pomóc klientowi, jeżeli Internet mu nie chodzi z przyczyn niezależnych(nie z winy) administratora.

Spróbuj może w trybie awaryjnym z obsługą sieci.

A skąd wiesz że to jego wina ?!

PS. Czytaj uważniej posty

Jakby nie podpisywał to nie użyłby słowa provider

Jedno słowo i bardzo się czepiasz, nie byłoby nawiasu i już nie miałbyś się do czego przyczepić.

Provider - może by użył, może by nie użył - nie wiesz co by zrobił, więc to takie …

P.S - Autorowi tematu chyba coś nie bardzo się kwapi do rozwiązania problemu, bo jak Ludovic podał pasujące rzeczy, lecz bardzo ogólnie, tak Ja dałem konkretną odp. - i tutaj zauważyłbym, że średnio trafna, ale mi kilka razy się udało w taki właśnie sposób jak coś nie chciało normalnie zapisać zmian.

Miałeś chociaż radiówkę/2-3 ? Czy wnioskujesz to po ogólnej opinii krążącej po internecie, która niestety jest w rażącej części przykrą prawdą, bo większość ISP leci na kasę i klientem się nie przejmuje, szczególnie, jeżeli nie ma ku temu powodów(brak konkurencji). Jeśli nie wiesz na czym błąd administratorów “radiówek” polega to trochę szkoda się wypowiadać o samej technologii, która jest dobra, jeżeli się parę rzeczy przestrzega.