Problem z konfiguracją routera Linksys WRT54GC

nie mogę uzyskać połączenia z internetem mam tylko połączenie bezprzewodowe z routerem ale router nie pobiera adresów DNS

mam Vistę z routerem Linksys WRT54GC i do konfiguracji używam tego skryptu

http://ui.linksys.com/files/WRT54GC/1.02.5/Setup.htm

podłączyłem się do routera wszedłem w konfigurację przez IP w firefoxie i połączenie bezprzewodowe z routerem mam ustawione, jednak nie mam połączenia z internetem, ustawiam automatyczną konfigurację przez DHCP, próbowałem z klonowaniem i bez klonowania MACa sieciówki jednak nic to nie daje

POMOCY

narazie nie konfigurowałem filtrowania MACów tylko samo szyfrowanie połączenia

Kto jest Twoim dostawcą internetu - masz modem kablowy czy inaczej?

mam zwykłą sieć osiedlową IP DNS mam przypisywane przez DHCP

Ustawiłeś na komputerach w kartach sieciowych, aby automatycznie pobierały adres IP itd. ?

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

a adresy DNS masz we właściwościach połączenia sieciowego

więc najpierw spróbuj podłączyć kompa bez routera, spisz DNS, Bramke i maske( wszystko masz we właściwościach połączenia sieciowego)

i pożniej podłącz router i skonfiguruj go w/w numerami :]

tylko dlaczego mam je ręcznie wpisywać jak wszystkie namiary połączania mam przydzielane przez DHCP

bo router nie może tego automatycznie przydzielić

w mojej sieci osiedlowej sam to przydzielił, a mój kolega ma w UPC to sam mu musiałem wpisać do tylko GG działało

ustawiłem statycznie IP Bramę Maskę i DNSy nic to nie zmieniło - dalej mam połączenie z routerem ale nie mam połączenia z internetem, sprawdziłem czy to nie jest problem filtrowania MACów moich sieciówek (przewodowej i bezprzewodowej) przez mojego dostawcę - oba adresy dostawca ma podane więc to nie jest problem

to zwróć się do dostawcy internetowego, może o MAC adres chodzi

u jakiego dostawcy masz internet i czy posiadasz jakiś dodatkowy sprzęt (modem itp.)??

mam zwykłą sieć osiedlową - to nie jest sprawa MACów oba podałem dostawcy (z karty WIFI i zwykłej)

musisz im podać podać MAC routera

nie muszę - włączam klonowanie maca karty na routerze

ale oni mogą zapisać tylko jeden MAC

w mojej sieci mam możliwość podania 2 maców dla jednego komputera

to musiałeś gdzieś pomylić ustawienia, bo jeśli MACi wporządku to prawdopodobnie jakieś wartości źle wpisałeś

a zobacz czy internet działa jeśli podłączysz komputer bezpośrednio do internetu

dobrze wpisałem próbowałem kilka razy zarówno przez statyczne podawanie IP, Bramy, DNS, jak i przez DHCP przewodowe połączenie mam konfigurowane przez DHCP więc powinno działać od razu a nie działa,

próbowałem teraz też jeszcze przez kreator zamieszczony na płycie i również bez powodzenia, w czerwcu konfigurowałem podobny router (WRT54G bez C na końcu) i wiem jak to zrobić - mimo to nie działa

a zobacz czy internet działa jeśli podłączysz komputer bezpośrednio do internetu

bezpośrednio internet działa normalnie - na przewodowej sieciówce

Internet IP Address: . . .

Subnet Mask: . . .

Default Gateway: . . .

Static DNS 1: . . .

Static DNS 2: . . .

gdzieś tu musisz mieć błąd

DNS są 2 i oba musisz wpisać