Problem z konfiguracją routera tp-link tl-wr543g

witam mam problem z konfiguracją routera tp-link tl-wr543g, od razu zaznaczę że jestem zielony,sprawdzałem fora ale nic nie znalazłem, po jego kupnie myślałem że bez problemu go podłącze jednak się przeliczyłem, wywolalem ustawienia przez przeglądarkę ustawienia routera, próbowałem szybkiego ustawienia jednak nic nie ruszyło tak jak clonowanie adresu mac, probuje go podlaczyc do mojego laptopa jak i komputera stacjonarnego, jakby ktoś mogłby mi opisać dokładnie konfigurację byłbym wdzięczny.

Wejdź do:

Operation mode ustaw AP Router zatwierdź.

Wireless > Wireless settings i tu podaj nazwe swojego WIFI kanał mode wybierz 54 mbs 802.11g Enable Wireless Router Radio Enable SSID Broadcast

Zaznacz enable wireless security

W security type: WPA-PSK/WPA2-PSK

Security Option: WPA2-PSK

Encryption: Automatic / obojetnie które :slight_smile:

PSK Passphrase: hasło twojego wifi :wink:

W tym momencie router tworzy sieć po kablu i po WIFI więc komputer i laptop będą ze sobą połączone :wink:

Teraz wejdź do Network > WAN i ustaw tak jak twój internet tego wymaga DHCP/STATYCZNIE/PPPoE.

W Network > MAC CLONE możesz zmienić MAC urządzenia jeżeli jest ci to potrzebne.

Sam posiadam taki router więc w razie czego śmiało pisz.

Pozdrawiam

podłączyłeś kabel od internetu do portu WAN w routerze (niebieskie wejście zazwyczaj)?

przy pierwszej konfiguracji nie ustawiaj hasła (WPA2-PSK) do wifi- zrób to dopiero jak Ci już sieć zadziała.

Pamiętam, jak konfigurowałem swojego to też z początku nie chciał ruszyć, dopiero po chwili (podłączony kablem z pc) wykrył internet.

Konfiguracji dokonywałeś po kablu?

@ struart wielkie dzięki w połowie uratowałeś mi życie :smiley: internet mam w laptopie z którego ustawiałem router i w playstation (przez kabel jak i wifi) , lecz dalej go nie mam w komputerze stacjonarnym (w tym przypadku jak podłącze go kablem do routera , nie wyświetla się lampka w routerze że port jest zajęty) próbowałem jeszcze z siorki laptopa, wtedy laptop łączy się z routerem ale niema internetu.

To nie jest takie obojętne, TKIP jest protokołem, który zawiera błędy i może ułatwiać włamanie się do sieci. Osobiście proponuję wybrać algorytm szyfrowania AES.

Przydałoby się kilka podstawowych informacji. Uruchom na każdym z komputerów wiersz poleceń (oprócz Playstation oczywiście, chyba że masz PS3 z działającym Linuksem?) i wpisz tam takie polecenie i wklej wynik (skopiuj i wklej, nie wrzucaj przypadkiem zrzutu ekranu) tu na forum.

ipconfig /all

Natomiast tylko na komputerze stacjonarnym, na którym nie ma połączenia, wykonaj takie polecenie i wklej wynik.

ping 127.0.0.1

Pozdrawiam!

może po prostu wejście w routerze jest uszkodzone?

zobacz z innym portem i sprawdź, czy kabel jest ok.

skoro działa po wifi na innych urządzeniach to znaczy, że konfiguracja sieci jest ok raczej.

Ustawienia laptopa z którego ustawiałem router

Ustawienia z komputera stacjonarnego

Ustawienia z laptopa siorki

router jest ok ponieważ sprawdzałem połączenie kablami z ps3 i laptopem, jeżeli chodzi o pc (karte sieciową) to do niedawna ją używałem i była sprawna

Hmm z tego co widzę w logu z komputera siostry to tam nie ma sieciówki, ani radiówki ? Widzę tylko urządzenia tunelowe od IPv6.

Co do stacjonarnego upewnij się czy karta sieciowa nie jest wyłączona (manager urządzeń i będzie czerwony X przy niej). Jak będzie ok to spróbuj inny kabel i inny port w routerze.

Nie pokazałeś wyniku polecenia ipconfig /all wykonanego na komputerze stacjonarnym. Sprawdź czy na laptopie karta sieci bezprzewodowej jest włączona oraz czy sterowniki są poprawnie zainstalowane.

Jeśli chodzi o komputera stacjonarny, ping wskazuje, że karta jest sprawna, a sterownik zainstalowany, sprawdź jeszcze inny kabel sieciowy.

Pozdrawiam!

Faktycznie problemem były sterowniki, @roobal @struart wielkie dzięki za pomoc.