Problem z konfiguracją routera TP LINK TL-WR740N

Witam. Mam pewien problem z konfiguracją routera TL-WR740N. Router zakupiłem już jakiś czas temu i konfigurowałem go przez ten czas dwa razy bez najmniejszego problemu. ostatnio miałem remont i byłem zmuszony konfigurować go po raz kolejny. Niestety w ostatnim kroku konfiguracji pojawia się błąd (zdjęcia zlinkuję poniżej). Próbowałem go konfigurować na wszystkie sposoby, ale niestety nie za bardzo się znam. Kiedy konfigurowałem go wybierając statyczny adres ip konfiguracja przebiegła pomyślnie, mogłem się połączyć telefon z wifi, ale internet nie działał w ogóle. Kiedy próbowałem konfigurować go wybierając dynamiczny adres ip lub PPPoE występował błąd. 

Hasło i login od dostawcy internetowego wpisuję poprawne.

 

LINKI: https://imageshack.com/i/ipyzyVcxp

           https://imageshack.com/i/id7Y6ozap

 

 

 

 

 

 

Wywal tę płytę. Uruchom przeglądarkę i zaloguj się do routera pod adresem 192.168.0.1 hasło i login to admin. Jeśli dostawca uwierzytelnia Cię przez login i hasło, to wybierasz typ połączenia PPPoE i podajesz login oraz hasło, które masz na umowie.

@robal

Rzeczywiście, korzystając z Twojej rady udało mi się zalogować na stronie i poprawnie skonfigurować router, ale on wciąż nie działa. Mimo, że na routerze wszystko jest jak być powinno, to nadal nie ma dostępu do internetu (pisze, że połączono, ale sieć jest ograniczona). Hasło i login od dostawcy wpisuję na 100% poprawnie. Nawet dzwoniłem wczoraj do nich, żeby się upewnić czy aby na pewno.

DNS?

Ping 8.8.8.8 coś zwraca?

Poradziłem sobie z problemem. Zresetowałem Router do ustawień fabrycznych, sprawdziłem hasło i login od dostawcy i okazało się, że byłem zalogowany na konto sąsiada, bo kiedyś miałem jakieś problemy z internetem i zmieniłem hasło i login od dostawcy na to sąsiada. Podziałało, internet zadziałał, ale zapomniałem o tym, że zmieniałem i pewnie dlatego nie mogłem go poprawnie skonfigurować. 

 

@robal

Spróbowałem jeszcze raz przez stronę, bo z tą płytą nadal nie działało. Konfiguracja przez stronę podziałała, dziękuję za pomoc.