Problem z konfiguracją routera tp link wr340g

Witam.

Chciałam skonfigurować router robiąc to krok po kroku korzystając z tego poradnika http://www.cmtsinfo.net/index.php?howto=wr340g . Jednak gdy dochodzi do punktu wpisywania w przeglądarkę 192.168.1.1 nie wyskakuje okienko z użytkownikiem i hasłem. Jestem zielona w tym temacie, więc byłabym wdzięczna za pomoc.

Jaka przeglądarka? Dzieje się tak na jednej konkretnej czy na kilku różnych?

start, (jak masz 7,vista wpisujesz cmd) jak xp start uruchom i wpisujesz cmd i sprawdź poleceniem ipconfig /all znajdź bramę domyślną z którą komputer łączy się z routerem i wpisz ten adres ip w przeglądarkę np:firefox i powinno wyskoczyć okienko z loginem i hasłem (domyślnie admin i hasło admin,należy po zalogowaniu zmienić login i nazwę,aby uniknąć włamania do routera.)jak by się coś działo napisz.Pozdrawiam :smiley:

Używam Chrome.

@Przemek18- Robię to co piszesz, niestety wyskakuje błąd tak jakbym wpisywała zły adres jakiejś strony.

Jest podłączony do komputera router i świecą się wszystkie kontrolki.jest to konto admina czy ogranicznone? lepiej użyć firefoxa

Nie rozumiem tej części z podłączeniem kompa do routera. Chcę rozdzielić sygnał UPC z modemu na 2 laptopy przy użyciu routera. Chodzi mi o łączenie się przez wifi. Konto jest admina. Aha i świecą się kontroli PWR, SYS WLAN i WAN migają. Nie świecą się kontrolki 1 2 3 4.

1 2 3 4 są od ethernetu będzie świecić któraś z nich jak tam podepniesz kabel sieciowy, żeby router ci odpali na kompie to kabelez z zestawu do portu wan i karty sieciowej w kompie wtedy odpali panel konfiguracyjny.

@igrek -Przepraszam, ale nie rozumiem co napisałeś.

Kabelek ethernet, który miałeś w zestawie, podpinasz do kompa i do routera w wejście WAN, wtedy powinien ci odpalić ten panel administracyjny. a kontrolki 1 2 3 4 symbolizują do którego portu co jest podpięte z tyłu routera. Mam nadzieje że teraz jaśniej. Jak w WAN nie będzie działać panel to podepnij w gniazdo 1 i wtedy spróbuj.

Hmm ok, wybaczcie jeśli czegoś nie rozumiem, jak już wspominałam jestem zielona w tych sprawach, jednak dalej nie działa. Kabelek ethernet mam póki co podpięty do modemu i laptopa. Mam go odpiąć od modemu? Poza tym, piszesz żeby podpiąć go do kompa, a ja chciałabym łączyć się z routerem przez wifi.

Ale trzeba go najpierw skonfigurować :wink: wiem że mi po wifi konfiguracja nie szła, musiałem przez kabel konfigurować, potem dopiero przez wifi mogłem.

aha rozumiem :slight_smile: Czyli mam odpiąć kabel z modemu i podpiąć go do routera? Jeśli tak, to dalej nie działa

Czytaj ze zrozumieniem proszę :wink: w pudełku był około 30cm kabelek, podepnij go do routera TP LINK do wejścia WAN, a następnie drugi koniec kabla do LAPTOPA / KOMPUTERA w wejście KARTY SIECIOWEJ.

Rozumiem i postępuję ciągle według twoich wskazówek, jednak wciąż nie otwiera się panel administracyjny.

Wyczyść pamięć przeglądarki, ja konfigurację przeprowadzałem na przeglądarce internet explorer.

Chyba do lan :stuck_out_tongue:

Robisz tak:

Odbinasz kabel z twojego komptera (ten co idzie z modemu), i podpinasz go do WAN (niebieskie gniazdo) routera. Ten kabelek podpinasz do żółtego gniazda (LAN), oraz do swojego komputera. W przeglądarce wpisujesz adres z naklejki, oraz hasło i login.

Wchodzisz w wireless settings, zaznaczasz Enable Wireless Security, Security Type wpa2-psk, oraz jakiś ciąg znaków w PSK Passphrase

Następnie w systemtools >> password i wpisujesz tam coś

Reszta może zostać domyślna i wszystko będzie działało :slight_smile:

Jak pobierze ustawienia automatycznie to ok, ale nie wiem czy tak będzie, ja musiałem konfigurować, ja podpinałem do wan żeby skonfigurować, chyba jakąś lewą sztukę mam skoro się udało.

Ok, ten problem rozwiązałam przez wejście w ustawienia wifi tam musiałam ręcznie zaznaczyć nową sieć i wtedy bez problemu weszłam w panel administracyjny.

Jednak dalej nie ma połączenia. Opiszę co zrobiłam krok po kroku.

Wpisałam 192.168.1.1, wpisałam użytkownika i hasło, po czym otworzyły się ustawienia. Zgodnie z instrukcją podaną na stronie sklonowałam adres MAC i zapisałam ustawienia. Następnie weszłam w konfigurację sieci bezprzewodowej, zmieniłam rejon na Polkę, zmieniłam nazwę sieci, a w okienku"Channel" pozostawiłam nr 6.

Zmiany zapisałam, zmieniłam nazwę i hasło do routera. Nowa sieć po odłączeniu kabla od lapka pokazuje się w okienku połączeń sieci bezprzewodowych. Po wejsciu w centrum sieci i udostępniania widoczne jest połączenie komputera do sieci, jednak nie ma połącznia z internetem.

Dodane 18.07.2012 (Śr) 19:44

No to teraz już się załamałam. Chciałam zrobić wszystko od nowa zmieniając wartość channel zgodnie z instrukcją, jednak tym razem wartość “WAN MAC address” i "Your PC’s MAC address nie jest taki sam, mimo że wcześniej był. I już nie wiem co mam robić

Po co klonujesz maca?

Jak już pisałam- nie znam się na tym. Robię wszystko wedle instrukcji z tej strony http://www.cmtsinfo.net/index.php?howto=wr340g

Dodane 18.07.2012 (Śr) 20:04

Wszystko działa :slight_smile: Olałam klonowanie MAC’a zmieniłam channel na 13, i internet śmiga :slight_smile:

Dzięki wszystkim za zainteresowanie i pomoc !!