Problem z konfiguracją routera TP-LINK

Witam mam problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej w routerze TP-LINK. Router jest podłączony do stacjonarnego PC i internet działał na laptopie ok do momentu gdy uruchomiłem płytkę instalacyjną routera na stacjonarnym pc. Jaki typ połączenia powinienem wybrać dynamiczny adres IP czy statyczny adres IP ? Z tego co wiem mam stałe IP (internet z kablówki) ale sprawdzając swój adres pokazuje mi całkiem inny niż do tej pory znałem ( że gdzieś spod Warszawy podczas gdy mieszkam na północy) Teraz po restarcie ostawień routera nie mogę wykryć sieci bezprzewodowej na laptopie. Co robić ?

Skoro masz internet z kablówki to przede wszystkim kabel internetowy (od dostawcy internetu) powinien zostać podłączony do routera do portu WAN.

Następnie komputer należy połączyć z routerem (gniazda od 1 do 4). Kolejnym krokiem jest ponowne wykonanie konfiguracji routera, bowiem po restarcie wszystkie ustawienia się skasowały.

Nie potrzebujesz płytki instalacyjnej, wystarczy zalogować się na router z komputera stacjonarnego, skonfigurować połączenie (dynamiczne IP, WIFI + szyfrowanie) i internet powinien działać. To tak w skrócie. :slight_smile: