Problem z konfiguracją, rutera D-LINK DI-524

jak w temacie :frowning: Jestem zielony w podłączeniu oraz skonfigurowaniu tego rutera :frowning: nie wiem bo wszystko jest po angielsku napisane i się… :? Czy mógł by mi ktoś podpowiedziec, gdzie do niego mam kabelki puścic np; z rutera gniazda “WAN” do czego…? bo takie komunikaty mi wyskakują… :frowning: 5d2f1c51ea527667.jpg po chwili wyskakuję to… 020ede90b5f56850.jpg i już nie wiem co to znaczy #-o Proszę pomóżcie mi mniej więcej ,chcę podłączyc net radiówkę żeby miec na stacjonarnym komputerze oraz laptopie,gdzie z kąd ,do czego muszę kable puścic?? Proszę o jasne opisanie… :frowning: Z góry będe bardzo wdzięczny za podpowiedzi :slight_smile: A każdy mówi że ten model rutera jest bardzo prościutki w konfiguracji :expressionless:

Też mam ten router i nie babrałem się z tą płytką co oni dodają . Podłączasz do niego modem kablem skrosowanym do tego jednego gniazdka z tyłu routera (te takie pojedyńcze a nie poczwórne) , podłączasz kablem komputer do routera (4 pozostałe porty w routerze) , wyłączasz modem i routrer z prądu na ok.10 sec . Następnie przez przegląradkę internetową wpisujesz w pole adresu 192.168.0.1 i logujesz się używając loginu i hasła podanego w instrukcji . W zakłądce wireless zaznaczasz wireless enablem , poniżej wpisujesz nazwę sieci , możesz ustawić także hasło do sieci (tam gdzie jest security wybierasz przykładowo WPA-PSK , encryption - TKIP , Preshare Key - 8 znakowe hasło do sieci) . Następnie w laptopie włączasz kartę bezprzewodową (jakimś przyciskiem albo skrótem klawiszowym - luknij do intrukcji , klikasz PPM na ikonkę wifi w trayu i wyświetl dostepne sieci bezprzewodowe po czym one zostaną wyświetlone , wybierasz swoją sieć , połącz , podajesz hasło i to by było chyba na tyle .

ja modemu nie mam:( chcę narazie skonfigurować tylko stacjonarny komp z tym ruterem,laptop na razie nie podłączam ,bo jednak muszę dokupić sobie wi-fi kartę sieciowa,bo tą musiałem oddać teraz jednak i jestem bez…więc jak? Podłączyłem teraz ten kabel sieciowy /niebieski,co jest w zestawie z ruterem…/ podłączyłem go do tyłu rutera do gniazda “1” z 4-ech… a drugim końcem, do karty sieciowej w kompie w stacjonarnym,dobrze zrobiłem? ,bo myślę co podłączyć do gniazda w ruterze WAN?? #-o a może coś nie tak podłączyłem :? aha i kiedy mogę podłączyć kabel od anteny panelowej /radiówka net/ do tego rutera? bo przecież najpierw trzeba skonfigurować w przeglądarce wiec net niemożna odłączyć nie? teraz co i gdzie ma wpisać w przeglądarce :oops: Proszę podpowiedzcie mi :roll:

To jak nie masz modemu to do routera podłączasz ten kabel co normalnie masz do kompa podłączony . Resztę robisz jak napisałem .

a co z anteną? Kiedy ją mam podłączyć-wkręcić do rutera ? W tym momencie, ją mam podłączona-wkręconą do karty sieciowej. A pro po, wchodzę tak jak ty opisałeś wyżej i mi się nie udaję ,a tym bardziej niema jak sprawdzić na laptopie,bo dopiero ok wtorku zakupie sobie WIFI kartę na usb do laptopa i będe dopiero konfigurował poważnie ruter,ale wole się za w czasu dowiedzić co i jak :expressionless:

Jakim kablem masz podłączony net do kompa obecnie? skrosowany rj45?

Złącze antenowe RP-SMA mam sieciówke d-link DWL-G520+ /która jest obecnie wykorzystywana-podłączona/ ,i jest podłączona kablem do anteny radiówki, oraz wczoraj zakupiłem kartę sieciową na właśnie RJ45 kabel sieciowy -wtyk /specjalnie ją kupiłem,żeby mieć jak do rutera się podłączyć za pomocą RJ45/

To chyba niepotrzebnie kupiłeś ten router - nie wiem jak podzielić te twoje łącze .

ale w sklepie też powiedzieli żebym kupił ruter,jeśli chcę łącze dzielić z laptopem,na przykład; łącząc kablem z rutera,albo bezprzewodowo wi-fi …o pokaże ci mój temat inny założony na tym forum,na temat tego rutera i dzielenia łącza …viewtopic.php?f=15&t=272323 aha ale uwaga! W tym linku… na samym początku, nie przedstawia to foto mój “real laptop” :wink: ja w swoim laptopie /to model stary Deel ppx/ mam kartę z boku obudowy ,włożoną i na niej piszę Winmodem 56K Pc Card ,i ma wejście na mniejszą końcówkę /wtyk / jak ten RJ45 ,to jest modemowa mniejsza ,chyba RJ12 i teraz mam pytanko ,może tą kartę modemową wykorzystać wystarczy… że dokupię wtyk ten mały modemowy ,założe na kabel go i net powinien zadziałać jak podłącze? Pytałem tego gościa co kupiłem za groszę od niego ten laptop, i on właśnie jej wykorzystywał i miał neta :expressionless: Więc po co mam się bawić w kupowanie karty specjalnej WI FI na usb :? Proszę o pomoc czy według was to zadziała? Czy wierzyć temu sprzedającemu /od tego laptopa/że tą kartę wykorzystywał do internetu i wszystko chodziło mu :expressionless: wyciągłem ją z lapka .oto real fotko tej karty, 2b75bba200845a42.jpg

EDIT nie wiem wpisuje tak jak mi napisałeś wyżej, wchodzę tak jak piszesz w zakładkę wirless ustawiam hasło itp nazwę sieci i nic monitorki mrugają, a jak wchodzę w status tam, to co 2 sekundy tak jak by coś szukało a nie mogło znaleść,jejku ja do tego nie mam nerwów, pomału :frowning: