Problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej na XP

(Shark13) #1

Witam

Zainstalowałem na laptopie po tym jak padła mi Vista, system Windows XP Professional i nie mogę skonfigurować połączenia z siecią bezprzewodową w domu. Nie mam nawet nigdzie zakładek sieć bezprzewodowa ani kreatora sieci bezprzewodowej. We właściwościach połączenia jest: Połączono, Karta sieciowa 1394, stan: Połączenie 1394, oczywiście brak zakładki sieć bezprzewodowa. Ponieważ niebardzo się w tym wszystkim orientuję, proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

(rgabrysiak) #2

Steroniki do karty bezprzewodowej zainstalowane?

(Shark13) #3

Tak zainstalowały się automatycznie z systemem, chyba że trzeba je od nowa zainstalować, ale nie mająć połaczenia z internetem nie ściągnę nowych.

(rgabrysiak) #4

W menadzerze urządzeń karta bezprzewodowa wykrywana jest poprawnie?

(Shark13) #5

Karta sieciowa 1394 wykrywana poprawnie.

(rgabrysiak) #6

Pobierz ze strony producenta sterowniki do karty bezprzewodowej i spróbuj je przeinstalować.

Sterowniki pobierz z innego komutera jeśli na właściwym nie masz dostępu do sieci lub połącz się z internetem po kablu.

(Shark13) #7

Co jeszcze mogę teraz sprawdzić, bo trochę potrwa zanim zainstaluję nowe sterownki. Trochę to kłopotliwe nie mając internetu pod ręką.

(rgabrysiak) #8

Po prostu przeinstaluj sterowniki jak nie będzie żadnej poprawy trzeba będzie myśleć dalej.

(SilberPunkt) #9

Karta sieciowa 1394 to kotroler FireWire. Nie ma nic wspólnego z WiFi.

Zapewne masz jakieś pytajniki w menedżerze urządzeń.

Jak już pisał rgabrysiak: pobierz i zainstaluj właściwy sterownik do karty WiFi.

:roll:

(Shark13) #10

O.K. spróbuję zainstalować odpowiednie sterowniki. Dzięki za porady. Wrócę do tematu jeśli problem się nie rozwiąże. Pozdrawiam.

(roobal) #11

Jeśli chcesz korzystać z szyfrowania WPA/WPA2 to nie zapomnij, że musisz mieć Windows XP przynajmniej z SP2.

Pozdrawiam!

(Shark13) #12

roobal wiem o tym, mam SP3.