Problem z konfiguracją sieci bezprzewodowej na XP

Witam

Zainstalowałem na laptopie po tym jak padła mi Vista, system Windows XP Professional i nie mogę skonfigurować połączenia z siecią bezprzewodową w domu. Nie mam nawet nigdzie zakładek sieć bezprzewodowa ani kreatora sieci bezprzewodowej. We właściwościach połączenia jest: Połączono, Karta sieciowa 1394, stan: Połączenie 1394, oczywiście brak zakładki sieć bezprzewodowa. Ponieważ niebardzo się w tym wszystkim orientuję, proszę o pomoc w rozwiązaniu tego problemu.

Steroniki do karty bezprzewodowej zainstalowane?

Tak zainstalowały się automatycznie z systemem, chyba że trzeba je od nowa zainstalować, ale nie mająć połaczenia z internetem nie ściągnę nowych.

W menadzerze urządzeń karta bezprzewodowa wykrywana jest poprawnie?

Karta sieciowa 1394 wykrywana poprawnie.

Pobierz ze strony producenta sterowniki do karty bezprzewodowej i spróbuj je przeinstalować.

Sterowniki pobierz z innego komutera jeśli na właściwym nie masz dostępu do sieci lub połącz się z internetem po kablu.

Co jeszcze mogę teraz sprawdzić, bo trochę potrwa zanim zainstaluję nowe sterownki. Trochę to kłopotliwe nie mając internetu pod ręką.

Po prostu przeinstaluj sterowniki jak nie będzie żadnej poprawy trzeba będzie myśleć dalej.

Karta sieciowa 1394 to kotroler FireWire. Nie ma nic wspólnego z WiFi.

Zapewne masz jakieś pytajniki w menedżerze urządzeń.

Jak już pisał rgabrysiak: pobierz i zainstaluj właściwy sterownik do karty WiFi.

:roll:

O.K. spróbuję zainstalować odpowiednie sterowniki. Dzięki za porady. Wrócę do tematu jeśli problem się nie rozwiąże. Pozdrawiam.

Jeśli chcesz korzystać z szyfrowania WPA/WPA2 to nie zapomnij, że musisz mieć Windows XP przynajmniej z SP2.

Pozdrawiam!

roobal wiem o tym, mam SP3.