Problem z konfiguracja sieci xp z vista

:frowning: Witam mam problem…na pc ma xp na laptku viste ii…pliki z xp na vista nie widze pokazuje komunikat nie masz uprawnien do uzywania tego zasobu sieciowego …ale odwrotnie tak czyli z visty xp tak i w jednym i drugim mam ustawiona ta sama grupe ii problem… kombinuje jak kon pod gore , mam routera d-link g624t internet ok…ale co tu robic ???bardzo prosze o porade jakies dobrego czlowieka plisu …prosze …

Update:

sorki pomylilem sie mam problem z odczytem plikow z visty na xp , bo pod vista widze pliki xp …prosze o podpowiedz pozdrawiam

PPM wejdź w uprawnienia czy jakoś tak i (jeżeli jesteś Administratorem komputera) to zaznacz wszystkie pola…

ps. też tak miałem :wink:

milan.torun napisz mi jasniej PPM jaka to opcja gdzie to znalesc ?pod xp czy wista?prosze o odpowiedz bo nie bardzo lapie gdzie mam szukac pozdrawiam :o

=D> juz wiem co to PPM…ale powrocmy do meritum gdzie te ustawienia wprowadzic?i na jakim systemie? :smiley: pozdrawiam

sorry, trochę w pośpiechu pisałem :wink:

PPM (czyli prawy przycisk myszy) na folder który chcesz udostępnić/wysłać właściwości, zabezpieczenia, edytuj, zaznaczasz swojego użytkownika i zaznaczasz pola… :wink:

Jeszcze raz przepraszam… wybacz ![-o<

miałem ten sam problem

musisz w viscie w ustawieniach udostepniania odznaczyć opcje udostepniania z hasłem :slight_smile:

onliner jeste kpl :mrgreen: robie to co mi podpowiadasz plik odznaczony …czylo rozumie udostepniam go bez hasla wyswietla sie na xp owszem widzi ale… caly czas komunikat …mozesz niemiec uprawnien do zasobow sieciowych moze krok po kroku jakis link do ustawien xp vista …juz mi rece opadja…niby takie proste ale…co moge zle robic??pozdrawiam…

milan.torun a te ustawienia pod vista mam robic czy pod xp…ale i tak probowalem pod vista i pod xp i dalej pryszcz… :frowning: pozdrowka

hmm nie wiem czy zrobiłeś to co mówiłem czy coś innego :stuck_out_tongue: w każdym razie w Panel sterowania\Sieć i Internet\Centrum sieci i udostępniania ma być:

beztytuuty5.th.jpg

:frowning: no niestety te same ustawienia pod vista mam …i klapa stoje w miejscu …dalej xp twierdzi ze niemam uprawnien ble ble … #-o i nic z tego dziekuje za pomoc i checi …jakby ci sie cusik znowu skojarzylo przypomnialo to prosze o sugestie bede wdzieczny pozdrawiam :slight_smile:

W vista kliknij PPM na folderze który chcesz udostepnić… Wybierasz opcje udostępnianie i dodajesz do listy:

beztytuudq5.th.jpg

Potem dajesz udostępnij chwile czekasz i tyle :wink:

:mrgreen: …myslalem ze sobie z problemem poradzilem …zaznaczylem sobie uprawnienia do wybranego foleru to pod xp widze ten folder z visty…ale jak chce caly dysk zeby byl widoczny ,to juz wyskakuja info ze nie mam uprawnien ble ble pomimo ze ten folder jest wlasnie z tego dysku :frowning: prosze o podpowiedz pozdrawiam #-o

:mrgreen: plisu o pomoc czlowieki czy jest jeszcze ktos kto pomoze rozwiazac problem :smiley:

:frowning: no czlowieki prosze o pomoc jak zrobic aby caly dysk byl widoczny pod xp z visty…bo jak wczesniej pisalem ze gdy poszczegolny folder odznacze to pod xp go widze ale jak chce caly dysk udostepnic i tak go pod vista go udostepniam to pod xp ukazuje sie komunikat ze nie mam uprawnien i takie tam ble ble pozdrawiam :expressionless: