Problem z konfiguracją tunera Ardata hybrid TV

(Realzolw) #1

Witam

Od dłuższego czasu zmagam się z reinstalacja tunera.

Tuner od czasu jak go kupiłem normalnie funkcjonował na Acer 5738g Win7 64bit jednak po pewnym czasie przestał się uruchamiać wobec czego postanowiłem go przeinstalować. I od tego czasu po instalacji przy próbie konfiguracji trybu analogowego wyskakuje komunikat, że urządzenie jest niedostępne lub używane przez inny program. Wywaliłem wszystkie odtwarzacze multimedialne i problem się nie rozwiązał. Próbowałem najnowsze wersje sterowników ze strony producenta i również nic to nie dało. Dodam, że tuner normalnie zainstalowałem i skonfigurowałem na stacjonarce z win xp Na stronie producenta jest porada żeby użyć takiego piczku kick.exe ale to również mi nie pomaga

Czy jedynym potencjalnym rozwiązaniem jest reinstal systemu

pozdrawiam

zolw

(system) #2

Wyczyść system tym bo Ci śmieci zapewne pozostały i są problemy http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Czym próbowałeś odtwarzać? Skonfiguruj w Windows Media Center i tam spróbuj…

Jeżeli to nie pomoże to przeinstaluj ten program, czyszcząc po nim ślady wyżej wymienionym programem

(Realzolw) #3

Czyścilem system cccleanerem wiele razy windows media center w ogóle nie właczalem od czasu zainstalowania systemu ale jakiś czas temu próbowałem za jego pomocą odpalić ten tuner niestety nie dałem rady :confused: w menadżerze urządzeń tuner widać normalnie

(Matadini) #4

Moim skromnym zdaniem: tak, wina leży po stronie systemu operacyjnego - a mianowicie śmieci. Skoro na innej machinie tuner działał bez problemów. :stuck_out_tongue: Odinstaluj całe oprogramowanie jakie miałeś do tego tunera, wraz ze sterownikami, wyczyść CCleaner’em i tutaj uwaga: z poziomu trybu awaryjnego systemu programem Driver Sweeper przeskanuj i usuń “śmieci po śmieciach” tych sterowników. I później na czysto instaluj tak jak wcześniej to robiłeś jak działało. :wink: Jeżeli nie pomorze to raczej czas na format. :wink:

(Realzolw) #5

ds nie ma w swojej bazie sterowników do tego tunera używam driver fusion dlatego

(Matadini) #6

Cóż - czas zrobić małe sprzątanie. Format i gruntowne porządki. :wink:

(Realzolw) #7

ano potwierdzam reinstal załatwił temat