Problem z konfiguracją tunera Ardata hybrid TV

Witam

Od dłuższego czasu zmagam się z reinstalacja tunera.

Tuner od czasu jak go kupiłem normalnie funkcjonował na Acer 5738g Win7 64bit jednak po pewnym czasie przestał się uruchamiać wobec czego postanowiłem go przeinstalować. I od tego czasu po instalacji przy próbie konfiguracji trybu analogowego wyskakuje komunikat, że urządzenie jest niedostępne lub używane przez inny program. Wywaliłem wszystkie odtwarzacze multimedialne i problem się nie rozwiązał. Próbowałem najnowsze wersje sterowników ze strony producenta i również nic to nie dało. Dodam, że tuner normalnie zainstalowałem i skonfigurowałem na stacjonarce z win xp Na stronie producenta jest porada żeby użyć takiego piczku kick.exe ale to również mi nie pomaga

Czy jedynym potencjalnym rozwiązaniem jest reinstal systemu

pozdrawiam

zolw

Wyczyść system tym bo Ci śmieci zapewne pozostały i są problemy http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Pr … 13061.html

Czym próbowałeś odtwarzać? Skonfiguruj w Windows Media Center i tam spróbuj…

Jeżeli to nie pomoże to przeinstaluj ten program, czyszcząc po nim ślady wyżej wymienionym programem

Czyścilem system cccleanerem wiele razy windows media center w ogóle nie właczalem od czasu zainstalowania systemu ale jakiś czas temu próbowałem za jego pomocą odpalić ten tuner niestety nie dałem rady :confused: w menadżerze urządzeń tuner widać normalnie

Moim skromnym zdaniem: tak, wina leży po stronie systemu operacyjnego - a mianowicie śmieci. Skoro na innej machinie tuner działał bez problemów. :stuck_out_tongue: Odinstaluj całe oprogramowanie jakie miałeś do tego tunera, wraz ze sterownikami, wyczyść CCleaner’em i tutaj uwaga: z poziomu trybu awaryjnego systemu programem Driver Sweeper przeskanuj i usuń “śmieci po śmieciach” tych sterowników. I później na czysto instaluj tak jak wcześniej to robiłeś jak działało. :wink: Jeżeli nie pomorze to raczej czas na format. :wink:

ds nie ma w swojej bazie sterowników do tego tunera używam driver fusion dlatego

Cóż - czas zrobić małe sprzątanie. Format i gruntowne porządki. :wink:

ano potwierdzam reinstal załatwił temat