Problem z konfiguracją Ubuntu 11.04

Witam. Jestem userem M$ a od kilku dni poznaję Linuxa dzięki metodzie persistent storage. Niestety nie ogarniam się zbyt szybko a zwłaszcza w terminalu. Wrzuciłem sobie Ubuntu 11.04 i mam problemy z zainstalowaniem update, Dolpina, LXDE. Wyskakuje mi błąd po czasie: sudo dpkg --configure -a. Jak to wybieram to pisze że jest błąd /var/lib/dpkg/updates/0041 co to oznacza ?? Ja ogólnie nawet tego folderu updates nie mam!

Szczegóły na zdjeciach jakby co:

328352_ubuntu_01.png 529918_ubuntu_02.png

Zrób tak w terminalu:

cd /var/lib/dpkg/updates/

sudo rm 0041

sudo apt-get update

sudo apt-get upgrade

Powinno pomóc. Jeśli nie pomoże, zamiast 0041 daj *

Pobiera aktualizacje wielkie dzięki. Zadziałał dopiero jak dałem * zamiast 0041. Mam do pobrania ponad 200mb aktualizacji więc jakby coś się działo to jeszcze napiszę jak stoją sprawy.

Dodane 05.10.2011 (Śr) 15:26

Zaktualizowałem ale mam coś takiego na sam koniec i nie wiem czy to jest ok ??

259503_ubuntu_03.png

Nie jest ok:(

Pobrał ale nic nie zainstalował. Ja bym zrobił tak:

Na początek uruchom ponownie system by mieć pewność, że żadna blokada nie wisi, potem:

sudo apt-get update

sudo apt-get install -f

Potem jeszcze spróbował jak nie ruszy:

sudo dpkg --configure --pending

sudo apt-get install -f

A jeśli to nie pomoże to usuną bym z /var/cache/apt/archives ten pakiet:

cd /var/cache/apt/archives

sudo rm dpkg_1.16.0~ubuntu7.1_i386.deb

sudo apt-get update

sudo apt-get install -f

A jak nie to:

cd /var/cache/apt/archives

sudo rm *.*

sudo apt-get update

sudo apt-get dist-upgade

Przy starcie systemu ( nic nie wciskałem ) wywaliło mi komunikat: Wykryto błąd systemowy programu. Pyta czy chcę zgłosić problem: Anuluj lub Zgłoś problem…

Wpisałem to i pisze że jest: 0 aktualizowanych, 0 nowo instalowanych, 0 usuwanych, 261 nieaktualizowanych

Co dalej ?

sudo apt-get dist-upgrade

Naczekałem się tylko a efekt jest taki. Poza tym na koniec jeszcze błąd wyskoczył. Co mam z tym już robić ??

894332_ubuntu_05.png

Nie dość że to nie idzie to nic nie chce się zainstalować nawet Dolphin. Terminal i Centrum oprogramowania Ubuntu nie chce ruszyć z instalacja czegokolwiek.

Dodane 05.10.2011 (Śr) 18:59

wpisałem teraz to i wykrywa to samo co wcześniej że 0 aktualizaji i 261 nieaktualizowanych - na razie nie aktualizuję bo to potrwa 1,5h przy moim łączu:

sudo dpkg --configure --pending

sudo apt-get install -f

Wybrałem to ale niczego mi nie potwierdziło czy plik został wywalony czy też nie. Tylko przeszło do nowego pola komendy.

cd /var/cache/apt/archives

sudo rm dpkg_1.16.0~ubuntu7.1_i386.deb

sudo apt-get update

sudo apt-get install -f

Zrestartuję i zobaczę czy zaktualizuje ponownie.

Dodane 05.10.2011 (Śr) 19:57

probowalem wlasnie zainstalowac dolphina i nic wywalilo mi blad po aktualizacji. wielkie dzieki za pomoc ale chyba musze zrobic format.

lazlow87 ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę zapoznać się w pierwszej kolejności z regulaminem forum, a następnie z tym tematem. Po zapoznaniu się proszę poprawić tytuł tematu, używając przycisku zmien.gif