Problem z konfiguracją WLAN 11g Mini Router

Witam. Mam problem z konfiguracją routera z w/w nazwą. Otóż wcześniej miałem wi-fi w domu przez AP ( TP-Link WR543G ) i nadawcę ( WLAN 11g Mini Router ). Kupiłem teraz nowego laptopa z Win7 i teraz jest czasami problem z łącznością wi-fi. Raz łączyło się bezproblemowo a raz nie chciało się łączyć nawet przez parę godzin. Chciałem teraz wymienić konfigurację tych routerów. Ale pliki konfiguracyjne mają różne rozszerzenia i niestety jeden do drugiego nie nadają się. Jak miałbym przekonfigurować aby WLAN mini zbierał internet z mojej radiówki a TP-Link go rozsyłał na dom?

Pozdrawiam Kamil.

Ten WLAN mini ma możliwość pracy jako klient (WISP)? Nie mogę nigdzie znaleźć specyfikacji tego routera, a w chwili pisania tego postu nie mam za dużo czasu na głębsze szukanie.

Chyba jest coś takiego. Jest to zrzut ekranu w ustawieniach.

Link: http://imageshack.us/f/338/wispp.png/

Dodane 02.08.2012 (Cz) 12:35

Da się coś zrobić z tym routerem czy jest on do wyrzucenia? :smiley:

Tak, jest WISP to właśnie skrót od Wireless ISP (dokładniej Wireless Internet Service Provider). W takim razie zamieniasz rolę urządzeń miejscami i konfiguracją, to wszystko.

Rozumiem, zaraz sprawdzę czy to działa i jak działa. Bo wydaje mi się że tak zrobiłem i nic z tego chyba nie było. Ale nie jestem pewny co do tego czy dokładnie to tak zrobiłem. Zaraz to sprawdzę i dam znać.

Dodane 02.08.2012 (Cz) 21:05

Dalej nic z tego… Nie wiem dlaczego tak jest. Jest że sieć ma brak dostępu do Internetu. Czy jakoś tak. A na drugim routerze jest internet także nie wiem w czym leży problem.

Może dostawca filtruje MAC adresy, ten mini ma możliwość klonowania adresu MAC?

Tak ma. Ale dzwoniłem do serwisantów tam do firmy i podmienili mi adres MAC z routera TP-Linka na ten Mini