Problem z konfigurowaniem aktualizacji

Witam.

Parę dni temu robiłam reinstalację systemu Vista Home Premium 32 bit na laptopie Sony Vaio. Aktualizacje ściągały się normalnie i instalowały, aż w pewnym momencie zauważyłam, że jedna z aktualizacji zakończyła się niepowodzeniem, ale system i tak wymagał ponownego uruchomienia. Przy wyłączeniu na ekranie pojawił się napis “Trwa konfigurowanie aktualizacji. Nie wyłączaj komputera” i tyle. Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania wyłączyłam laptopa z przycisku. Po ponownym włączeniu na ekranie powitalnym znowu pojawiło się konfigurowanie aktualizacji, tym razem wszystkie trzy etapy przeszły pomyślnie po kilku minutach. Myślałam, że wszystko będzie już dobrze, ale okazało się, że za każdym razem, gdy chcę wyłączyć komputer, pojawia się napis o konfigurowaniu aktualizacji i nic się nie dzieje dalej, tak że muszę go wyłączać z przycisku, a po uruchomieniu znowu trzy etapy aktualizacji i tak w kółko. Gdy instalują się inne aktualizacje i komputer wymaga ponownego uruchomienia, wszystko jest dobrze, ale gdy chcę go zamknąć normalnie, to się nie da.

Sprawdziłam która to aktualizacja nie udała się wtedy zainstalować:

Próbowałam szukać rozwiązania tego problemu, ale to co znalazłam nie przyniosło rezultatu. Ściągnęłam tą aktualizację i chciałam zainstalować ją ręcznie, ale nie udało się - wyskakuje komunikat, że nie ma zastosowania do tego systemu. Wyczytałam, że ta aktualizacja jest w Service Pack 2 dla Visty, więc go zainstalowałam ale problem nie zniknął. Próbowałam też zainstalować narzędzie, które podobno sprawdza stan aktualizacji i naprawia różne błędy (Windows6.0-KB947821-v7-x86), ale nie udało mi się go zainstalować. Wreszcie spróbowałam przywrócić system do momentu sprzed tej feralnej aktualizacji, ale wtedy okazało się, że najwcześniejszy punkt przywracania jest zrobiony przed instalacją SP2, a więc już po tamtej aktualizacji. Mimo wszystko przywróciłam system, nic to nie zmieniło. Znowu zainstalowałam SP2 i też nic. Pomaga jedynie wyłączenie opcji aktualizacji zupełnie, ale wtedy znowu wariuje mój antywirus, poza tym jednak wolałabym mieć te aktualizacje włączone. Co ciekawe zauważyłam, że mniej więcej w momentach restartu komputera (w podobnych godzinach, choć nie zwróciłam uwagi dokładnie co do minuty, o której uruchamiałam go ponownie) jest tworzony punkt przywracania, a w opisie jest: “Odinstaluj: usuwanie pakietu językowego”. Pomyślałam więc, że to może jakaś inna aktualizacja mi tu bruździ. Nie mam pojęcia co robić dalej, nie znalazłam więcej stron i for z opisem mojej przypadłości, a niestety mój angielski jest dość ograniczony i nie bardzo mogę sobie poradzić z szukaniem porad w innym języku. Bardzo proszę o pomoc, bo nie chcę znowu robić formata (byłby to już trzeci w tym miesiącu :frowning: ). Najlepiej byłoby przywrócić system do momentu sprzed aktualizacji, ale windows pokazuje jedynie moment sprzed SP2 - może da się dotrzeć w jakiś sposób do wcześniejszych punktów? Albo zrobić cokolwiek?

Błagam, pomóżcie, bo już mnie ten lapek doprowadza do rozpaczy :frowning:

Sciągnij tą aktulizację jeszcze raz i zainstaluj na czas instalacji wyłącz antywirusa i firewalla. Ja miałem ten sam problem i pomogło. Jak dobrze zrozumiałem chodzi o service pack2

Otóż nie, nie chodzi o SP2.

Podejrzewam, że jest to wina aktualizacji KB955430 , ponieważ po jej nieudanej instalacji zaczęły się cyrki z tym konfigurowaniem (aczkolwiek może to być coś innego). Wyczytałam na innych forach, że może pomóc instalacja SP2 (bo tam też jest ta sama aktualizacja), ale nic to nie pomogło. Nie da się też zainstalować jej ręcznie - już ją ściągałam wcześniej i próbowałam. Więc albo problem leży gdzie indziej, albo musi być jakieś inne rozwiązanie, niż ponowna instalacja.

http://www.microsoft.com/downloads/deta … l#Overview sprawdz czy masz na pewno system legalny

Ech. Tak, mam oryginalny system kupiony razem z laptopem. Gdyby nie był oryginalny, nie ściągnęłabym tej aktualizacji, a napisałam już dwa razy, że to zrobiłam :slight_smile: A więc tak, mam oryginalny system, ściągałam już tą aktualizację ze strony microsoftu i przeszłam weryfikację. Nic to nie dało.

Możesz spróbować dwóch opcji, jeżeli ta aktualizacja cały czas jest w Windows Update to kliknij opcję pokaż aktualizacje, kliknij ją prawym myszy i wybierz opcję “ukryj aktualizację”, wróć do głównego okna WU i powinno być po sprawie, zrób restart na próbę.

Druga opcja dotycząca przywracania systemu, to że system pokazuje punkt z przed instalacji SP2 jeszcze o niczym nie świadczy, powinna być dostępna opcja “wybierz inny punkt przywracania”, czy próbowałaś skorzystać z tej opcji ??

Aktualizacja nie jest widoczna w WU, niestety, więc nie mogę jej wyłączyć. O tym sposobie też słyszałam, ale niestety nie da się tego zrobić.

Co do przywracania to niestety właśnie chodzi o to, że korzystam już z opcji “wybierz inny punkt przywracania” i najstarszym punktem przywracania jest właśnie ten sprzed SP2. Chodzi mi o to, czy są jeszcze jakieś bardziej zaawansowane opcje, gdzie można znaleźć wszystkie punkty przywracania, np. po wpisaniu jakiejś komendy do “Uruchom…” czy cokolwiek. Napisałam też, że właśnie wśród tych punktów przywracania dostępnych na tamtej liście da się zauważyć, że system robi punkt przywracania w momencie, gdy ponownie uruchamiam komputer i gdy wyskakuje komunikat o konfigurowaniu (wskazują na to godziny) z opisem “Odinstaluj: usuwanie pakietu językowego”. Nie wiem czy to też jest istotne, czy nie - nie wiem co to oznacza, więc może się przyda do diagnozy.

Jeżeli system nie pokazuje innych punktów przywracania to znaczy że ich nie ma, zostały nadpisane.

Poczytaj ten temat możliwe że okaże się pomocny, w tym temacie są szeroko opisane problemy z WU i metody naprawy.

Dziękuję bardzo za tego linka. Stronka bardzo się przydała, udało mi się naprawić mój problem :slight_smile:

Pozdrawiam bardzo serdecznie!