Problem z kontami użytkownika

(Yacek1964) #1

do tej pory posiadałem jedno konto użytkownika jako administrator komputra (xp) Niewiem w jaki sposób powstało drugie konto. jak je usunąć bo nie jest mi potrzebne i utrudnia logowanie do systemu.Dodam tylko że spoziomu panelu sterowania nie da sie usunąć

(Musg) #2

start>>uruchom>>wpisujesz> control userpasswords2 >>ok i usuwasz co chcesz

(Kuz5) #3

Czasem nie instalowałeś coś takiego jak Microsoft .Net Framework 1.1.

Wejdz Start=>Uruchom=>Wpisz control userpasswords2 i zobacz czy na liście "Użytkownicy tego komputera" nie ma czasem ASPNET jeżeli jest to robisz tak:

Z menu Start wybieramy Uruchom i wpisujemy regedit. Teraz w lewej części okna otwieramy klucz: HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\ Winlogon\SpecialAccounts\UserList

Z menu Edycja wybieramy Nowy i Wartość DWORD. Nadajemy jej nazwę ASPNET i przypisujemy wartość 0. Po zrestartowaniu komputera problem powinien zniknąć.

(Yacek1964) #4

niestety nie da sie usunąć otwiera mi sie okno ale jak klikne usuń konto pokazuje sie komunikat że nie mozna usunąć

(Kuz5) #5

Widziałeś co napisałem :? jeżeli tak to napisz czy podziałało i czy instalowałeś takie coś jak Microsoft .Net Framework 1.1. i jak sie to konto nazywa.

(Yacek1964) #6

Nie mam wpisu aspnet dziwne jet to że te drugie konto funkcjonuje jako konto administratora tyle ze pod inną nazwą

(Kuz5) #7

A jak nazywa sie to konto?

Od kiedy masz problem z tym kontem?

Co ostatnio instalowałeś?

Podaj wiecej informacji na temat tego konta.

(Bartekn77) #8
  1. Uruchamiasz windowsa w trybie awaryjnym.

2. Logujesz się jako admin

3 Z jego kąta w panelu sterowania wywalasz inne konta.

1. Wyłączasz kompa :lol: