Problem z kontami... XP

Mam XP Proffesional, z 3 kontami kontami z ograniczeniami i 2 adminstratora (z hasłami) jednak ostatnio konta administratorów znikneły (nie ma ich na początkowym ekranie logowania). Próbowałem konto z ograniczeniami zmienić na adminstracyjne za pomocą programu Make me admin, ale kiedy próbuje w nim podać hasło administratora (zarówno 1 jak i 2 admina) wyświetla informacje, że konto zostało zablokowane… Konta są ustawione tak, że po 3 nie udanych próbach zalogowania blokują się na 12 godzin, ale po pierwsze nikt nigdy nie pomylił hasła, a po drugie od zablokowania minął już tydzień, tak, że same powinny się już odblować… W rezultacie mam komp z 3 kontami ograniczonymi i nie moge instalować nawet niektórych programów… POMOCY! !!

Diadlo

Wyloguj się z konta o ograniczonym dostępie. Nacisnij przycisk CTRL + ALT + DEl (jedno lub dwukrotnie - niepamiętam :smiley: )

Pojawi Ci się okienko klasycznego logowania w którym wpisz w pole Nazwa: Nazwę użytkownika którego nie widać w ekranie logowania(tego zablokowanego), a wpole hasło: wiadomo co :stuck_out_tongue:

W ten sposób powinienieś się dostać na zablokowane konto. Jeśli to się nie uda to w pole nazwa wpisz: Administartor a w pole hasło hasło które podałeś podczas instalacji Windowsa, jeśli hasła nie podawałeś to pole pozostaw puste. I zobacz czy sie zalogujesz na domyślnego Admina.

w uzupełnieniu: ctrl+alt+del dwukrotnie i bardzo szybko

Dzięki za rade! !!

Ale co podziałało która metoda ?

:stuck_out_tongue:

Mam też problem z kontem “ograniczonym”.Otóż jako admin konta wchodzę na stronę miasta i wybieram wiadomości TVL /telewizja regionalna/ i po kliknięciu wybranego programu z tygodnia oglądam tv. Przechodzę na konto z ograniczeniami i zamiast monitorka z TV mam komunikat katalogu “npdsplay” że brak DirectShow Playera. Na adminkonta cały czas działa.Tego nie było, ale coś kiedyś pomieszałem i teraz reinstalacja WMP nic nie daje. Już zgłupiałem i krew murarska mnie zalewa, proszę jakiegoś szpeca o pomoc. :oops: :oops:

no bo należy nadać prawa dla tego programu dla konta z ograniczeniem :wink:

ciekawe w którym miejscu. W profilach tego nie ustawisz, W kontach użytkownika też nie. W narzędziach administracyjnych przeszukałem i na razie nic mądrego nie czaję. Już nawet Windowsa przeinstalowałem i dalej d…a, a tak było fajnie. pomóżta, nakierujta bo ze zgryzoty fajtnę.Dziękuję.

a znasz w właściwościach dysku plikach zakładke ZABEZPIECZENIA

xp.gif

Ctrl+alt+delete * 2 i wreszcie mogłem zalogować się jako admin i odblokować drugie konto :smiley: Dzięki

Pysiu!

Dzięki za to, że chcesz mi pomóc ale jest mały problem. Otwieram "Właściwości: Dysk lokalnyC i mam zakładki:ogólne, narzędzia, sprzęt, udostępnianie, przydział. ALE NIE MA ZAKłADKI ZABEZPIECZENIA, tego najważniejszego i dlatego nie widzę nazwy grupy użytkownika, uprawnień administratorów i dupeczka. nic zdziałać nie mogę. Masz chyba lepszą kiepełę ode mnie to może coś wymyślisz i pomożesz człowiekowi zmasakrowanemu przez Windowsa XP. ??? :oops: :oops: :oops:

Jak się włącza tą zakładkę nie mam pojęcia.

a czy masz partycje NTFS ? i xp pro czy home ?

oczywiście NTFS i winXP Home/ prawilny/. ale to wszystko działało i działa na Administratorze a na ograniczonym nie. to jest biblioteka windows media playera “npdsplay” i sterownik DirectShow Player. WMP też od- i zainstalowałem powtórnie.A dlaczego działa dobrze na koncie administratora a tu na innym nie ? A działał tylko nie pamiętam co po drodze kiedyś porobiłem, może po gruntownym skanie Ad-avarami i atyspamami to wypierniczyłem, nie wiem. I dlaczego nie widzę zakładki Zabezpieczenia? przeinstalowałem Wina /napraw/ i nic. Co jest? a stronka to jest http://www.lubin.pl i TVL. przy okazji możesz sobie sprawdzić swój PC czy wszystko “gra i bucy” /jak mówią górale z Murzasichla/.

a te wszystkie instalacje i reinstalacje przeprowadzałeś na koncie Admina?

Oczywiście, że admina bo z innym, z ograniczeniami nie masz dostępu do instalacji, zawsze wszystkie instalację programów prowadzę na adminie i w nim stronka z TVL się otwiera bez problemów, czyli w bibliotece npdsplay WinaXP jest sterownik DirectShow Player, ale dlaczego na koncie z ograniczeniami nie działa? Oto jest pytanie dla wybitnych docentów programowych. Wezmę chyba prochy, bo nerwowo mnie to dołuje maksymalnie. Pomyślcie, kochani, może coś poradzicie. Czekam, czekam.

I to najważniejsze i ja mam home dlatego trzeba w specjalny sposób to odblokować

http://www.banita.pl/~pysiu/porady/index5.html

http://www.banita.pl/~pysiu/porady/index6.html

oto dwie metody jak to zrobilem :slight_smile:

O Matko Boska - ten plik ma 37 MB i to spakowany, to mała aplikacja a nie sterownik, pobieram ale nie wiem co z tego monstrum wyjdzie. wierzę Ci Pysiu na słowo pisane na forum ale jak to jakaś aplikacja czyszcząca do “0” dyski to nie wiem. dam znać o efektach. :o

Złączono Posta : 06.11.2006 (Pon) 16:50

Zrobiłem drugi krok. pobrałem plik SPI386.exe i rozpakowałem do UWAGA - d:\temp\ext53020. ale tego katalogu nie ma i pliku też nie ma. 3 razy rozpakowywałem, podczas rozpakowywania pisało jak wół, że do katalogu j/w i nic, nie ma go. wyszukiwarką szukałem na wszystkich partycjach tego i null. Spróbuję 1 metody. To są dziwy nad dziwami. setki plików rozpakowywałem ale czegoś takiego nie widziałem, żeby coś było niewidzialne. pliku winfile.exe też nie ma.

Złączono Posta : 06.11.2006 (Pon) 18:48

No Pysiu, już ruszyłem z tego adresuhttp://www.banita.pl/~pysiu/porady/index5.html

Ten jest lepszy, szybszy i mniejszy /2,7MB/ i natychmiast widzę zakładkę “zabezpieczenia”. o dalszych sukcesach poinformuję. Dzięki Ci Pysiu, szkoda żeś z Olsztyna bo postawiłbym Ci “krzynkę” żywca.

Złączono Posta : 06.11.2006 (Pon) 20:01

Pomimo udzielenia wszelkich uprawnień dla konta"z ograniczeniami" oczywiście z Admina dalej nie wyświetla pliku TVL i daje monit “can not create DirectShow Player” w okienku o nazwie npdsplay. A z Admina jest OK.widzę i słyszę babę w studio TV. Nie wypada kląć na forum to wiązaneczkę zgrabną puszczę poza. Chyba dajmy sobie z tym spokój bo to jest NIEROZWIĄZYWALNE bez reinstalacji WINDOWSA i WMP. Dzięki Pysiu za dobrą poradkę. :slight_smile:

nie miałem za dużo do czynienia z home ale gdzieś słyszalem, że te operacje z nadawaniem i odbieraniem praw itp. powinno się wykonywać w trybie awaryjnym lub awaryjnym z obsługą sieci, może tego spróbuj.

Dzięki Marku za pomoc, ale udzielone uprawnienia przez Admina dla “z ograniczeniami” działają i jest wszystko OK, tylko ta chrzaniona biblioteka npdsplay z “can not create DirectShow Player” nie daje podglądu TV, a powtarzam - pod Adminem wszystko działa. Może Mozilla ma opcje dla admina i innych kont osobne ustawienia ?

co do metody drugiej jeszcze raz pobrałem plik aby zobaczyć , plik jest napewno :slight_smile: a co do nadania praw to może należalo by dać prawo do całego katalogu windows :wink: