Problem z kontami

a wiec mialem dzis rano jescze jedno konto “mati” (i on byl administratorem) i goscia wylaczonego. troche pogrzebalem i jak wlaczylem kompa to zauwazylem ze mam inne ustawienia wyglad itd zorientowalem sie ze powstalo mi konto administrator. i mam teraz administrato , mati (ktory tez jest adminiem) i goscia chce miec to konto mati jak moge sie pozbyc tego konta administrator ?? czy moge usunac folder Administrator z c:/document and setting ?? i zostawic tam tylko folder MAti ??

Start :arrow: Ustawienia :arrow: Panel Sterowania :arrow: Konta Użytkowników :arrow: wybierz konto do zmiany :arrow: po wybraniu konta klikasz na Usuń Konto.

Pamiętaj, że chcąc usunąć konto (w Twoim przypadku Administrator) musisz być zalogowany na innym koncie (czyli np na mati) które ma uprawnienia administratorskie :slight_smile:

jestem na “mati” i w kontach w panelu jest tylko konto goscia i mati :frowning:

Konto nie powstało teraz tylko jest tworzone przy instalacji Windowsa. :smiley:

Ale czemu matifcb mówi, że wcześniej go nie było ?? Kolega chyba nie robił nowej instalki z tego co rozumiem, tylko:

:?

Było tylko przy uruchamianiu aby wejść na konto Abmina trzeba wcisnąć Ctrl+alt+delete. Konto jest ukryte. :smiley:

po 4macie byl looz dzis grzebalem z kontami troche bo chailem wylaczyc "zapraszmay"ekran powitalny i co jescze robilem i naciskalem tam ale ostroznie i nie wiem jak to sie stalo no ale sie stalo i teraz musze usunac to konto

Start>> control userpasswords2 Tu możesz zrobić wszystko z kontami. :smiley: A konto admina pokazuje się przy logowaniu?? Jak tak to mozesz zrobić aby nie pokazywało się w ekranie zapraszamy.:smiley:

jak cche zalogowac kompa to mi sie automatycznie loguje admin i musze wylogowac i zalogowac na Mati :(:frowning: jak zrobic zeby pozbyc sie tego nie moge w tej opcji control userpasswords2 dlatego ze jak jestem na matim i tak nie wyrzuce admina bo to jest admin i wychodzi ze nie mozna usunac ;/ :(:frowning:

A to konto Mati jakie ma uprawniwnia??

Aby się nie logowało automatycznie

Przejdź do Start=>Uruchom wpisz control userpasswords2

W oknie, które się pojawi, zaznacz przy pozycji Aby używać tego komputera, użytkownik musi wprowadzić nazwę użytkownika i hasło. :smiley:

Lazikar zaznaczenie opcji pomoglo juz mi sie wlacza konto Mati :slight_smile: thx wiekie za pomoc wszystkim