Problem z kontem i uprawnieniami użytkownika XP Home

Witam

Mam kilka problemow z kontami użytkowników w XP Home

  1. Czy jest jakies narzedzie pod XP Home gdzie moge ustawic dokladniej uprawnienia uzytkownika (chodzi mi konkretnie zeby uzytkownik mial mozliwosc zmiany czasu - wymaga tego jeden program przy kazdym uruchomieniu) - w tej chwili mam komunikat ze nie ma uprawnien.

  2. Chcialem obejsc problem z pkt. 1 poleceniem “control userpasswords2” i ustawic uzytkownika zaawansowanego i tutaj “maly error” :o komunikat nie ma takiej grupy. Efekt tego jest taki ze znikla ikonka logowania dla tego uzytkownika (konto jest dalej bo moge sie na nie zalogowac wpisujac recznie nazwe - ale nigdzie go nie widac, nie moge tez zalozyc takiego samego uzytkownika bo juz taki istnieje) Czy ktos wie jak to odkrecic ?

Wiem ze nie ma takich problemow w XP Pro dlatego tez nigdy wiecej wersji Home nie kupie :evil:

Bede wdzieczny za wszelkie propozycje rozwiazania problemu.

najciemniej pod latarnią http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731 tu masz opisane co zrobić aby zakładki Zabezpieczenia odblokowac :slight_smile:

Jesli chodzi o udostepnianie plikow i katalogow to twoja podpowiedz jest jak najbardzij na miejscu ale nie oto mi chodzialo.

Chcialbym zmienic uprawnienia uzytkownikom nie do plikow ale do systemu (jak np. w XP Prof - GPEDIT.MSC)

Uzytkownik z ograniczonym prawem zalozony w XP Home nie moze np. dodac drukarki czy zmienic czasu. Czy jest taka mozliwosc aby moznabylo to zmieniac (podobnie jak w XP Prof). Odpada tutaj dawanie uprawnien administratora - bo upada idea tworzenia uzytkownikow na kompie.