Problem z kontrastem, głównie w grach

Cześć, ciężko opisać mój problem, ale w grach kiedy jestem w jakiś trochę ciemniejszych lokacjach to nie widać prawie nic. Obraz składa się praktycznie z odcieni czerni przy czym gdy trafię na coś jasnego (np jakieś wyjście z jaskini, świeczka itp) to jest to tak jasne że aż oślepia. Dzieje się to tylko w grach, w windowsie jest wszystko ok. Np taki Wiedzmin, włączę jakiś film na youtube z danej lokacji, wszystko wygląda ok, odpalam u siebie w grze i ciemno jak w du… Dzieje się tak we wszystkich grach.

Dodam, że po zminimalizowaniu okna gry, ekran windowsa w pierwszej chwili jest strasznie rażący, dopiero po paru sekundach dochodzi do siebie. Podobnie też jest z szybkimi zmianami scenerii, przypuśćmy jesteśmy w ciemnym miejscu i nagle obraz ma pokazać żywe i jasne kolory - wtedy przez pierwsze sekundy wszystko jest takie rażące i rozmyte, dopiero po chwili się normuje.

Ustawienia kontrastu/jasności na moniotrze wpływają tylko na to co dzieje się w windowsie, w grach mogę przestawiać kontrast od 0 do 100 i nie widać praktycznie żadnej różnicy.

Problem pojawił się jakiś czas temu po aktualizacji sterownika karty. Próbowałem zmieniać sterownik, ale nic nie przynosiło efektów.

 

Karta sapphire hd7850

monitor aoc i2369vm