Problem z Kontroler Ethernet w BenQ Joybook R55e

Witam.Mam problem z kontroler ethernet w wyżej wymienionym laptopie. Ściągałem sterowniki z strony producenta jak leciało( ponieważ miałem nowo wgranego Xp-ka i chciałem najpierw głos,obraz itp) ale nie zwróciłem uwagi na sterowniki od kart sieciowej czy też może od płyty głownej,nie wiem nie znam się za bardzo na tym. Gdy wchodzę w menadżera zadań pojawia się zółty pytajnik przy kontrolerze ethernet. Co mam zrobić? Proszę o pomoc :frowning:

No właśnie! Pobrać z tej samej strony sterowniki do Chipseta i LAN (czyli Ethernet).

hmm ok,zobacze co da się zrobić. Chodzi też o to,że przed formatem prędkość mojego internetu wynosiła 180-220 kb/s a teraz 20-30 kb/s.Czy to jest właśnie związane z owym kontrolerem ?

Jeśli jesteś połączony z internetem bezprzewodowo w tej chwili, to nie ma związku.

Sterowniki kontrolera Ethernet służą do połączenia z internetem przez kabel LAN, podłączony np. do routera.

Nie,nie jestem połączony bezprzewodowo

Tak, czy inaczej sterowniki do Kontrolera Ethernet musisz zainstalować. W Menadżerze Urządzeń nie może być żadnych pytajników lub wykrzykników.

Ok,jak coś to jeszcze się odezwę :smiley: dziękuje :slight_smile:

Ten brakujący sterownik nosi nazwę “LAN Network Driver” na stronie: http://benq.eu/support/downloads/downlo … roduct=907

Pobierz, rozpakuj i zainstaluj z ikonki “SetupYukonWin.exe”. Sprawdź po restarcie komputera, czy Menadżer Urządzeń jest “czysty”.

Pod koniec instalacji jeszcze coś,że windows może być nie legalny itp i dalej nie chce iść.Instalowałem z orginalnej płytki,aktywowałem też…Boże za co mam takie problemy… :stuck_out_tongue: