Problem z kontrolerem USB na PCI

nic nie musi tylko może/powinno to nie jest kwestia ustawień biosu a pewnych standardów. spróbuj odpalić na takim sprzęcie tuner tv lub modem z nowszej kolekcji powiedzmy jakiś modem pci 64kbs (np z 2000 roku).

i jeszcze jedno pytanie procek jest wyposażony w rozszerzenie MMX (multimedia extension) ?? i sprawdź na stronie producenta jakie wymagania ma owa karta pci…

A np. kupiona nowa sieciówka (lan) działa na tej płycie i nie ma z nią problemów

A co do kontrolera to nie znalazłem na stronie producenta wymagań kontrolera, a może kontroler jest zepsuty że komp się zawiesza?

karty sieciowe to inna bajka…podobnie będzie z kontrolerami IDE PCI.

najwyraźniej. Jak mi wstarej płycie padł kontroler to jeszcze pendrive’a czytało ale modem od neo juz nie działał 8)

No bo w kompie z siga wszystko ok działa a w starym kompie podczas wykrywania kontrolera komp się zawiesza. Więc może kontroler zepsuty.

pisałeś że na innym sprzęcie działa może się zdecyduj.

Zobacz to co wyczytałem w necie

nie wiem, temat rozpoatruję w aspekcie wirtualnym bez możliwości fizycznego dotknięcia sprzętu, za 40 zł kupisz p2, płytę z usb i ramami.

ale jakiś kontroler usb musi działać na tym kompie bo wcześniej zanim sobie go załatwiłem od kumpla to był kontroler i działał, więc musi coś tu być albo z kontrolerem albo z ustawieniem jakimś w biosie innej rady nie ma :roll:

pisałem już jakbyś wsadził kontroler podobny do tego, do którego zapodałem link wcześniej w tym poście to pewnie by ruszył…

Dobra, mam zapewne prawo zwrotu kontrolera do allegrowicza więc zwróce i kupie taki jak podałeś. Myślę że ruszy a jak nie to wyrzuce go przez okno :twisted:

Rafal92 masz problem z przerwaniami IRQ albo z zasilaczem. Nie widzę twojego komputera, ale zmień miejscami w złączach PCI kartę dźwiękową lub graficzną z kontrolerem. Postępuj tak dalej aż do skutku. Spisuj za z każdą zmianą tabelę przerwań. Zamieść ją na forum.

przekładałem w każdy slot kontroler i nic nie dało, zdecydowałem się na ponowne zainstalowanie windowsa i okazało się że teraz gdy wykryje kontroler to ładnie go zainstaluje (nie zawiesza się) i jest ok ale jak np. podłącze pod niego myszke to myszki nie wykrywa.

pisałem przecież o niekompatybilności to rozwiązanie się nie sprawdzi.

Rafal92 , czy nie masz myszki szeregowej lub na PS/2. USB nie powstało z specjalnie z myślą o myszkach komputerowych. W takich okolicznościach stworzono PS/2.

Samo przekładanie kart PCI czasem nie wystarczy, ponieważ trzeba zwolnić kilka IRQ w BIOS-ie.

Osobiście kupiłem kontroler USB 2.0 opartm na VIA. Nagłówkowałem się i też myślałem o nie kompatybilności i zakupie innego kontrolera na NEC-u. Przez odpowiednie konfigurowanie podane, Tobie uporałem się z VIA. Gra i buczy. 8)

O mały włoś Allegrowicza oskarżyłbyś o zepsuty towar. Nie ładnie. :frowning: Wiedza, to podstawa.

w czasach intela tx pod p1 nei było złącza ps2 za to były DIN oraz COM.

pisałem na początku w jakim celu będzie mi potrzebny kontroler

kup p2 z płytą nawet na chipsecie LX i 128mb ram i po kłopocie. po co się męczyć.

ram mam, upatrzone mam coś takiego

http://allegro.pl/item254124749_compaq_ … 50mhz.html

za niecałe 3h kończy się aukcja bx z p2 400 możesz licytować do 32 zł.