Problem z konwertowaniem video (duże rozmiary plików)

Witam. Mam problem… chciałbym pare filmikow przekonwertowac na avi, znalazłem program ale przekonwertował mi z 60mb na 500mb (teledysk trwa 3 minuty) pomużcie! !!

TO pewnie jakaś sharewarowa wersja która pozwalna na konwerske kilku minut filmu. Zajrzyj tu http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=113&filtr=1

skonwertowałem film na avi to mi z 700mb na 15 giga :o skonwertowało…

Mnie takie “numery” z giga robi zawsze jak muszę korzystać z VirtualDub, z którego pliki wychodzą w avi - niestety trzeba wtedy zrezygnować z avi i przekonwertować na mpeg, trochę pogorszy jakość, ale przynajmniej wielkość jest normalna

Zmień tytuł na konkretny używając funkcji icon_edit.gif

Inaczej temat poleci do śmietnika.

virtual dub zrobi taki numer tylko w wypadku, jeśli wybierzemy avi nieskompresowane - problem polega na tym, że avi to nie “kodek”,

to tzw. pojemnik, a więc sposób łączenia video i audio w jednym pliku

(audio video interleaved, czyli przeplecione audio - video), żeby i audio i video skompresować, musimy virtual dub wskazać, jaki kodek ma użyć do kompresowania i jaki ma być stopień kompresji - kodeki oczywiście

musimy mieć w systemie, może to być np. divX lub xvid; możemy też

wybrać, czy kodowanie ma być tzw. jednoprzebiegowe(one pass) -wtedy

vd przekodowuje film bez rozkodowywania(czyli dekompresji, jeśli jest skompresowany)czy dwuprzebiegowe( two pass) - czyli najpierw

rozkompresowuje film zródłowy i dopiero potem kompresuje jeszcze raz za pomocą wskazanych kodeków - ten sposób jest oczywiście dużo bardziej czasochłonny, ale też daje z reguły lepszy pod względem jakości

rezultat