Problem z kopią zapasową

Cześć jakiś czas temu kupiłem płytę cd-r i użyłem jej jako nośnik kopi zapasowej systemu. Wszystko szło dobrze aż do momentu rozpoczęcia tworzenia kopi zapasowej dochodzi do 25% i wyświetla mi się to "Oznacz pusty nośnik etykietą i włóż go"
a niżej
"Umieść poniższa etykietę na pustym nośniku a następnie włóż go do stacji E:
DOMOWY-KOMPUTER 2018-1-14 12:00 Dysk 1"
No i nie mogę zrobić tej kopi ponieważ nie rozumiem o co chodzi może mi ktoś pomóc to naprawić proszę.

O nic… pac w “enter” i jedziesz dalej. Apka ci proponuje jakąś tam nazwę jakiej sobie użyła do “zatytułowania” płytki, a mówi o tym, żebyś mógł zapisać, bo o taką potem kiedyś poprosi przy przywracaniu. Info kosmetyczne.
Przykład:
https://support.hp.com/pl-pl/document/c02750630
Generalnie etykieta nie ma znaczenia dla samego procesu tworzenia backupu. Czy sobie zrobisz “Franek-001”, czy “alamakota”, albo bez etykiety jest bez różnicy. Apka sama sobie ponazywa wedle uznania. To tylko ułatwienie dla Ciebie.
Po prostu…
Weź pisak, napisz na płytce to o co prosi program… czyli “DOMOWY-KOMPUTER 2018-1-14 12:00 Dysk 1”, włóż ją w napęd, walnij w ENTER i niech robi dalej. :wink:

dobra już pisze sorry że tak długo ale internet mi rozłączył

Nie stety ale dalej nie działa wyświetla mi
"Umieść poniższa etykietę na pustym nośniku a następnie włóż go do stacji E:

Nooo… następna płytka pewnie z kolejnych :wink: Znając życie na jednej sztuce się nie skończy.

Standardowo, kopie systemów zajmują od kilku do kilkunastu gigabajtów danych. Płyta CD-R to najczęściej 700mb, więc będziesz potrzebował tych płyt o wiele więcej. Tworzenie kopii zapasowej na wielu nośnikach ma jedną wadę - przy uszkodzeniu lub zagubieniu jednego nośnika, narażasz się na utratę całej kopii zapasowej.

Kurde w grudniu się właśnie system zepsół i trzeba było przywracać system ale nie mieliśmy kopi i mój brat wziął kompa ze sobą i naprawił. Potem powiedział żebym ustawił automatyczne tworzenie kopi. Może znasz jakiś lepszy sposób na tworzenie tej kopi?

Sposobów jest wiele. Jaka to dokładnie wersja Windows?

EDYCJA:
Masz zewnętrzny dysk USB i jakiej pojemności?

Mam Windows 7 Ultimate
A dysk mam wewnętrzny

Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być pamięć przenośna, na której będzie tworzona regularna kopia zapasowa. Programów do tego celu jest mnóstwo. Musisz jednak mieć pamięć przenośną, która to pomieści.

Aha a na przykład wiem że kopi niemożna robić dysk na którym jest system ale jeśli mam 1 dysk podzielony na dysk C i D a na C jest system to moge te zrobić kopie na dysk D?

Możesz utworzyć taką kopię za pomocą wbudowanego narzędzia. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, bo w przypadku awarii systemu z powodu uszkodzonego dysku twardego, utracisz także kopię.

Ok a możesz mi wyjaśnić jak działa to narzędzie albo dać link do jakiegoś poradnika?

W panelu sterowania znajduje się sekcja Kopia zapasowa / Przywracanie. przejdź do tej sekcji, a następnie wybierz opcję Utwórz obraz systemu. Wskaż miejsce utworzenia kopii zapasowej.

Na dysku chyba nie mogę bo jak go zaznaczam to wyświetla trwa wyszukiwanie kopi zapasowej i nic a w polu dysk twardy nie wyświetla się żadem dysk

Można rozważyć kupno drugiego dysku wewnętrznego do komputera albo dysku zewnętrznego.

Możliwości jest wiele:

  • wbudowany mechanizm tworzenia kopii zapasowej w Windows™
  • CloneZilla
  • linuksowe partclone
  • kopia przyrostowa minimum partycji systemowej, przy użyciu np. rsync