Problem z kopią zapasową

(Mójpcmniedenerwuje) #1

Cześć jakiś czas temu kupiłem płytę cd-r i użyłem jej jako nośnik kopi zapasowej systemu. Wszystko szło dobrze aż do momentu rozpoczęcia tworzenia kopi zapasowej dochodzi do 25% i wyświetla mi się to "Oznacz pusty nośnik etykietą i włóż go"
a niżej
"Umieść poniższa etykietę na pustym nośniku a następnie włóż go do stacji E:
DOMOWY-KOMPUTER 2018-1-14 12:00 Dysk 1"
No i nie mogę zrobić tej kopi ponieważ nie rozumiem o co chodzi może mi ktoś pomóc to naprawić proszę.

O nic… pac w “enter” i jedziesz dalej. Apka ci proponuje jakąś tam nazwę jakiej sobie użyła do “zatytułowania” płytki, a mówi o tym, żebyś mógł zapisać, bo o taką potem kiedyś poprosi przy przywracaniu. Info kosmetyczne.
Przykład:
https://support.hp.com/pl-pl/document/c02750630
Generalnie etykieta nie ma znaczenia dla samego procesu tworzenia backupu. Czy sobie zrobisz “Franek-001”, czy “alamakota”, albo bez etykiety jest bez różnicy. Apka sama sobie ponazywa wedle uznania. To tylko ułatwienie dla Ciebie.
Po prostu…
Weź pisak, napisz na płytce to o co prosi program… czyli “DOMOWY-KOMPUTER 2018-1-14 12:00 Dysk 1”, włóż ją w napęd, walnij w ENTER i niech robi dalej. :wink:

(Mójpcmniedenerwuje) #3

dobra już pisze sorry że tak długo ale internet mi rozłączył

(Mójpcmniedenerwuje) #4

Nie stety ale dalej nie działa wyświetla mi
"Umieść poniższa etykietę na pustym nośniku a następnie włóż go do stacji E:

Nooo… następna płytka pewnie z kolejnych :wink: Znając życie na jednej sztuce się nie skończy.

(Volant) #6

Standardowo, kopie systemów zajmują od kilku do kilkunastu gigabajtów danych. Płyta CD-R to najczęściej 700mb, więc będziesz potrzebował tych płyt o wiele więcej. Tworzenie kopii zapasowej na wielu nośnikach ma jedną wadę - przy uszkodzeniu lub zagubieniu jednego nośnika, narażasz się na utratę całej kopii zapasowej.

(Mójpcmniedenerwuje) #7

Kurde w grudniu się właśnie system zepsół i trzeba było przywracać system ale nie mieliśmy kopi i mój brat wziął kompa ze sobą i naprawił. Potem powiedział żebym ustawił automatyczne tworzenie kopi. Może znasz jakiś lepszy sposób na tworzenie tej kopi?

(marcin82) #8

Sposobów jest wiele. Jaka to dokładnie wersja Windows?

EDYCJA:
Masz zewnętrzny dysk USB i jakiej pojemności?

(Mójpcmniedenerwuje) #9

Mam Windows 7 Ultimate
A dysk mam wewnętrzny

(Volant) #10

Najrozsądniejszym rozwiązaniem wydaje się być pamięć przenośna, na której będzie tworzona regularna kopia zapasowa. Programów do tego celu jest mnóstwo. Musisz jednak mieć pamięć przenośną, która to pomieści.

(Mójpcmniedenerwuje) #11

Aha a na przykład wiem że kopi niemożna robić dysk na którym jest system ale jeśli mam 1 dysk podzielony na dysk C i D a na C jest system to moge te zrobić kopie na dysk D?

(Volant) #12

Możesz utworzyć taką kopię za pomocą wbudowanego narzędzia. Nie jest to jednak idealne rozwiązanie, bo w przypadku awarii systemu z powodu uszkodzonego dysku twardego, utracisz także kopię.

(Mójpcmniedenerwuje) #13

Ok a możesz mi wyjaśnić jak działa to narzędzie albo dać link do jakiegoś poradnika?

(Volant) #14

W panelu sterowania znajduje się sekcja Kopia zapasowa / Przywracanie. przejdź do tej sekcji, a następnie wybierz opcję Utwórz obraz systemu. Wskaż miejsce utworzenia kopii zapasowej.

(Mójpcmniedenerwuje) #15

Na dysku chyba nie mogę bo jak go zaznaczam to wyświetla trwa wyszukiwanie kopi zapasowej i nic a w polu dysk twardy nie wyświetla się żadem dysk

(marcin82) #16

Można rozważyć kupno drugiego dysku wewnętrznego do komputera albo dysku zewnętrznego.

Możliwości jest wiele:

• wbudowany mechanizm tworzenia kopii zapasowej w Windows™
  • CloneZilla
  • linuksowe partclone
  • kopia przyrostowa minimum partycji systemowej, przy użyciu np. rsync