Problem z kopiowaniem dużych plików na dysk przenośny

Witam.

Mam problem z kopiowaniem dużych plików (kilka GB) na przenośny dysk twardy. Przy ich kopiowaniu pojawia się komunikat “Plik >>tu nazwa<< jest za duży dla docelowego systemu plików.”. Komunikat jest owszem zrozumiały, ale jeszcze nie dawno bez żadnych problemów kopiowałem na ten dysk większe lub podobnej wielkości pliki i proces ten odbywał się bez żadnych problemów. System plików na obu dyskach jest różny, na dysku twardego znajdującym się w jednostce centralnej jest to NTFS, natomiast przenośnym FAT32. Tyle, że wcześniej nie miało to żadnego wpływu.

System widzi dysk i kopiuje na niego małe pliki, bez problemu da się też przenosić duże pliki, już znajdujące się na dysku, pomiędzy folderami. Oczywiście na dysku przenośnym jest jeszcze miejsce by przyjąć nowe dane, ponieważ jego wielkość wynosi 465 GB, a wolnych jest jeszcze 292 GB.

Czy któryś z forumowiczów miał taki problem lub zna rozwiązanie i mógłby mi pomóc?

Pozdrawiam.

Chyba nie próbujesz skopiować pliku większego niż 4GB??? Takie ograniczenie ma FAT32.

Sprawdź też partycję chkdsk z opcjami /F /X.

Pozdrawiam

No niestety plik ma ponad 5 GB, więc mamy rozwiązanie :). Aczkolwiek dziwi mnie to, ponieważ już kopiowałem pliki większe niż 4 GB na ten dysk. Dzięki za info.

Przy okazji, czy mogę na dysku przenośnym zmienić system plików i jeśli tak, to czy obejdzie sie bez formatowania całości?

Jest możliwość aczkolwiek nie pamiętam teraz darmowego programu który to robi bez utraty danych.

Acronis Disk Director Suite 10.0

Paragon.Partition.Manager.Pro.8.5

Partition Magic 8 Pro (polecam)

http://support.microsoft.com/kb/314097/pl

Skorzystaj z polecenia “convert”, więcej informacji masz w linku od dodd

Informacje bardzo użyteczne, ale dotyczą głownie dysków ze starszymi rodzajami Windowsów, nic tam nie ma, czy polecenie “convert” tyczy się dysków przenośnych? Bo na stacjonarnym dysku twardym mam już NTFS, a program w ogóle mi się nie uruchamia, nie występuje też po teoretycznym włączeniu w wykazie procesów.

Dlatego polecam któryś z w/w programów. Obsługują również dyski przenośne i szybciej przeprowadzają konwersacje.

Wybierz “Start->Uruchom”, wpisz “cmd”, wpisz “convert dysk: /FS:NTFS /X”

Powinno zadziałać.

Pozdrawiam

Owszem działa - skonwertowałem w ten sposób Pendrive 4GB z FAT32 na NTFS - składnia polecenia trochę inna (skorzystaj z: convert /? pomoc) ale efekt pozytywny.

Pozdrawiam