Problem z kopiowaniem dużych plików z dysku na USB

Witam.

Dziś po raz pierwszy spotkałem się z problemem kopiowania z dysku na pamięć przenośną.

beztytuuvlg.th.jpg

Problem występuje na każdym porcie USB i na 2 kablach, gdyż mowa o dysku/dyskach IDE umieszczonym w kieszeni zewnętrznej.

Do pewnego czasu kopiuje i nagle zrywa połączenie z dyskiem na usb…

Do dziś wszystko działało płynnie.

Ma ktoś pomysł co może być nie tak?

Windows 7 x86 / dysk sata + dysk ide na jednej taśmie z nagrywarką.

Być może dysk jest sformatowany w systemie FAT, sformatuj go w NTFS.

Sformatowałem i dalej jest problem…

Już nawet taśmę zmieniłem, kabel do podłączenia kieszeni zmieniłem…

I to się dzieje na 3 dyskach.

Mam wrażenie że to porty na płycie…chociaż nie, kopiowanie z innych pamięci działa…

To może masz wadliwą kieszeń, miałem już tak samo z wadliwym penem (pen “NoName” 2GB, co ciekawe pod linuxem działał poprawnie do czasu aż padł całkiem), problem rozwiązałem zmieniając pena na sprawny (niestety nie było innego rozwiązania).

Kieszeń nie jest byle jaka, Chieftec Black Box.

Nie rozumiem jednego, kopiuje tylko do pewnego momentu duże pliki (np. iso dvd ubuntu) staje i nagle zrywa połączenie…

Nie staje się to nagle, zawsze problem następuje w tym samym miejscu niezależnie który dysk podepnę.

_tommy_ , miałem dokładniutko ten sam problem, kropka w kropkę twój opis usterki pokrywa się z moim, na 90% masz wadliwą kieszeń.

A jeśli jeszcze napiszesz że masz takie objawy gdy kieszeń jest podłączona do gniazda USB 1.1 a gdy podłączysz do USB 2.0 problem znika to już będę na 100% pewny że masz tą samą usterkę co ja miałem (choć później już nawet na USB 2.0 nie chciało poprawnie działać).

Na żadnym porcie mi nie działa, sprawdzałem na 6.

Ciekawe jest to, że kieszeń nie sygnalizuje wyłączenia zasilania bo dioda świeci się nieprzerwanie, chyba że występuje jakiś mikrospadek napięcia…nie wiem…

Właśnie miałem sprawdzić na laptopie tą kieszeń ale bateria mi padła…

Jutro sprawdzę dokładnie…

Teraz pytanie, na ile wadliwa jest kieszeń i czy usterkę idzie naprawić w domowych warunkach. Szkoda mi jej bo pieniądze nie leżą na ulicy żebym nową mógł kupić…

Obawiam się że nie da się tego naprawić bez fachowej wiedzy o elektronice, pewno jest to błąd w działaniu jakiegoś scalaka.

To mnie pocieszyłeś ;p

No nic, zostaje jeszcze sprawdzenie na innym kompie…

Ewentualnie kupno nowej/używanej kieszeni…

Witam.

Miałem tak samo i okazało się, że uszkodzony jest pendrive. Kiedy kupiłem innego pena to wszystko wróciło do normy a tez podejrzewałem wszystko tylko nie pena.

Pozdrawiam.

Zaskoczę Was teraz.

O dziwo … wszystko działa ;]

Już spieszę z wyjaśnieniem.

Otóż, szukając sterowników do karty graficznej na stronie firmy ASRock (bo tej firmy mam płytę, N68C-S UCC) znalazłem informację o dodatku do USB, który to nazywa się XFast USB. Oczywiście zainstalowałem, dałem reset i … plik 3 i 4 GB szybcziutko został przeniesiony/skopiowany ;]

Dodam jeszcze, że na laptopie wszystko też się kopiuje z tym, że idzie to wolniej - ale działa.

Dziękuję serdecznie wszystkim za rady i pomoc :wink:

Pozdrawiam.

To teraz sprawdź sumy kontrolne pliku źródłowego i jago kopii.