Problem z kopiowaniem z dysku zewnetrznego

Witam!

Posiadam dysk zewnętrzny Hitachi XL 1000. Ostatnio po skopiowaniu na niego ok 300gb filmów zaczął się dziwnie zachowywać, tzn wystąpiło swego rodzaju stukanie, czasem jednostajne, czasem przerywane. Dlatego chciałam zrobić formatowania, jednak wcześniej musiałam z powrotem przekopiować filmy na dysk komputera. I zaczęły się problemy. Pliki kopiowały się dosyć wolno. W trakcie stukania wcale. Musiałam ustawić go pod odpowiednim kątem, żeby zaczął kopiować. Część plików się skopiowała, natomiast część zaczyna się kopiować, po czym wyskakuje monit: nie można znaleźć pliku. Nie działa zarówno kopiowanie/wycinanie na dysk komputera, a także próby kopiowania na dysk zewnętrzny też nie skutkują, jak i tworzenie pliku .rar. Co jednak ciekawsze filmy odtwarzane z dysku zewnetrznego działają bez zarzutu. Co może być przyczyną? Co z tym zrobić? Chciałabym skopiować te pliki, zrobic format dysku i jesli to nie pomoże to oddać dysk na gwarancję.

Teraz dane techniczne:

  • dysk zewnętrzny Hitachi XL 1000, system plików Fat32

  • Komputer dell studio

  • system operacyjny windows Vista

Z góry bardzo dziękuje za pomoc

Obawiam się, że dysk należy oddać na gwarancję. Spróbuj przekopiować z niego co się da na inne dyski.

Właśnie problem w tym, że co się dało to skopiowałam, natomiast pozostało na nim ok 25 gb filmów, których żadnym znanym mi sposobem skopiować nie potrafię. Może jednak ktoś ma jakiś pomysł?

Gdyby jeszcze te filmy będąc na dysku w ogóle się nie otwierały to dałabym sobie spokój, natomiast mam do nich normalny dostęp aż do momentu próby skopiowania.

spróbuj tego:

http://www.dobreprogramy.pl/Unlocker,Pr … 12240.html

Sprawdź/popraw taśmy (SATA i zasilanie).

Często ich poluzowanie/zła jakość mogą powodować dziwne objawy.