Problem z kopiowaniem z zewnętrznego dysku na komputer

Hej,
Posiadam PQI 550 i chciałem zrobić porządek na nim by zwolnić miejsce na backup.
Na początku system informował mnie że urządzenie jest podłączone, ale nie było go w eksploratorze plików, wszedłem do narzędzi systemowych i nadałem litery to rozwiązało problem. JEDNAKŻE próbując przekopiować moje pliki z dysku na kompa pasek postępu szybko się zatrzymywał i nie dało iść dalej. Co ciekawe w drugą stronę - to znaczy zgrywanie na dysk plików z kompa wszystko pięknie śmiga, tylko nie mogę pobrać na kompa :frowning:
Na moim starym wysłużonym lapku (7 lat) problem w ogóle nie występuje. Drugiego dysku nie mam ale sprawdzałem na pendrive 8gb i śmiga w tą i nazad jak petarda. O co może chodzić?

Moim zdaniem ten dysk pracuje na granicy wydolności prądowej portu USB 2.0. Zapis na dysku wymaga więcej prądu niż odczyt. Mam całkiem podobny problem. Dodatkowo jak podpinam dysk do laptopa pracującego na baterii to jest OK a jak laptop pracuje na zasilaczu to dysk “znika” z systemu. Trochę można pomóc dyskowi podpinając go jak najkrótszym kabelkiem.

No nie do końca bo laptop do którego jest podpięty dysk i wszystko śmiga jest bez baterii na samym kablu, mój główny komputer, który ma problem to AIO. Poza tym tak jak pisałem problem występuje jeśli chcę przekopiować dane z dysku na kompa a nie z komputera na dysk.

A dysk podpinasz do portu z przodu obudowy? Jeśli tak to spróbuj podpiąć do portu z tyłu. Te portu są umieszczone bezpośrednio na płycie głównej a porty z przodu maja jeszcze dodatkowy kabelek do płyty i na nim też są straty prądu.

Czyli, prawdopodobnie, to problem współpracy kontrolera pendrive (pendrive), portów USB kompa, płyty i systemu? czyli zdarza się i chyba nic nie zrobisz.

Ewentualnie wgraj najnowsze stery do chipsetu - może coś da.

I jw napisano sprawdzaj na tylnych portach i na USB 2.0 i później jak masz na 3.0.

Mam dwa porty 3;0 i to już w ogóle robi blue screen. Kurcze a były czasy że jeszcze chyba z mc. czasu temu działał

Może w tym przypadku jest problem z systemowym oprogramowaniem do kopiowania.
Spróbuj pobrać portable z linka bezpośredniego https://www.dobreprogramy.pl/Unstoppable-Copier,Program,Windows,13084.html
Ustaw jeden przebieg… niech kopiuje.
Roadkill pisze, że obsługuje jeszcze windowsa 8.