Problem z kością RAM - Pika ciągle Komputer

Witam, mój komputer posiada 4gb ram: 2x2gb - ddr3. Ma 2 sloty na pamięć RAM. I tak: Kupiłem sobie jedną kość Corsair 4gb ddr3 1333Mhz i chciałem ją wymienić z jedną kością 2gb. Wiem, że jak są 2 kości o tej samej wielkości to jest dual channel, ale potrzebuję akurat konfigurację 2gb i 4gb.

Wszystko fajnie: kupiłem 4gb ram —> wyjąłem 1 kość 2gb —> włożyłem pamięć 4gb —> włączam komputer i wszystko działa! Ale tutaj moje szczęście się kończy, po restarcie komputera słychać dzwięk pik,pik, jakby mógł trwać nieskończoność.

Komputer wykrył ramy jak je włożyłem w dxdiag. Wiem, że to pikanie to problem z ramem, ale jaki?

Próbowałem różnych konfiguracji:

1 kość 4gb Corsair - Pika

1 kość Corsair i 1 kość stara 2gb - pika

2 stare kości - działa i nic nie pika

Płyta główna komputera:

Foxconn H61MXV

Parametry RAMu jaki kupiłem (przy zakupie była informacja,że jest to leżak magazynowy i pochodzi z końcówki serii):

4 GB DDR3 RAM

CL 9-9-9-24 czasy

Napięcie 1,5 V

Specyfikacja:

Pojemność pamięci 4 GB

PC3-10600

Rodzaj CMV4GX3M1A1333C9

1x 4 GB rozmiar pamięci

Typ pamięci DDR3 RAM

Napięcie pracy 1,5 V

Czasy dostępu 9-9-9-24

Value Select Model

Rodzaj DIMM 240-pin

Zegar 1333 MHz Bus

Ta kość 4gb tylko z jednej strony ma te kwadraciki i jest zielona, a te stare kości 2gb są niebieskie i mają kwadraciki po obu stronach. Ma to znaczenie?

Proszę o odpowiedzi! Nie wiem co robić kość zepsuta? Czy może źle kupiłem? Kierowałem się aby była ddr3 i wziąłem 1333Mhz. Pomóżcie :frowning: :frowning:

To sprawdź kompa na samej nowej kości w I banku.

Jak dalej nic nowa kość w I banku i odłącz kompa od zasilania 230V i wyjmij baterię na 10 minut, podłącz zasilanie, wejdź do biosu, ustaw datę i godzinę i bootowanie i zapisz bios Save i strat.

Na końcu sprawdź pamięć memtest86 - pełny przebieg.

http://www.hotfix.pl/instrukcja-obslugi … m-a204.htm