Problem z kosciami ram 2x515

Witam jestem tu nowy i mam problem z ramami.A wiec mialem 512 ram i dokupilem drugie 512 wszystko takie same :expressionless: preskosc itp. i przy wlaczaniu komputera wyskakuje mi komunikat ze te nowe ramy musialy uzupelnic dane w rejestrze systemu.Max ilosc ramow na plycie glownej to 2 gb.Po tym komunikacie nieraz komputer sie wlaczy a nieraz nie.Jest to uciazliwe wiec prosze o rade. :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Dodane 23.01.2009 (Pt) 22:34

Czy da sie jakos to zrobic zeby sie np. polaczylo z internetem i samo ustawilo ??? :? :? :? :? :?

-spróbuj

-zamień kolejność włożenia pamięci w slotach na płycie głównej…

lub też…

-zrób reset ustawień biosu płyty głównej…

Probowalem zmienic kosci w slotach a to nic nie dalo.A jak mam zresetowac plyte glowna w biosie ???

Sprubuj włożyć tylko tą nową i odpalic na niej system, przetestować jakims programem i sprawdzić czy nie ma błędów

Sama dziala poprawnie tak jak ta moja poprzednia i nie ma zadnych bledow. 8)

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Może Twoja płyta nie jest przystosowana na Dual Chanel i dlatego? Sprubuj poustawiać w BIOS’ie.

-dla pewności

-doszedłeś już do tego jak zrobić reset ustawień biosu…?

=–w zależności od płyty głównej przy starcie komputera -jak są te pierwsze czarne ekrany=

-przytrzymujesz klawisz Delete lub F2

-jak już jesteś w biosie jest taka opcja -zazwyczj F9-default /coś tam…/

-klikasz na ten klawisz dajesz YES , -następnie chyba F10 /sawe & exit/ dajesz YES

-komputer się restartuj i jest reset ustawień biosu…

-…to tak mniej więcej wygląda… :expressionless:

Jaka płyta główna

Jakie kości

Od tego trzeba zacząć.