Problem z koszem-jak przywrocic cos czego nie widac

caly czas na pulpicie mam znaczek ze w koszu mam pliki-a dokladniej az 12.nie widac ich jednak i nie da sie ich usunac.potrzebuje je przywrocic i nie wiem jak to zrobic?? :frowning: :oops:

Poczytaj tu :http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=78761

no dobra ale co mi to da? niestety nie kumam zupelnie.skoro wyswietla sie ze w koszu cos jest(na ikonce) to musze to odzyskiwac za pomoca programu? nie znam sie na tym ale jakos mi tu cos nie pasi ;/ :frowning:

Proszę zmienić temat na konkretny, mówiący o problemie.

moze byc? :evil:

no dobra ale co mi to da? niestety nie kumam zupelnie.skoro wyswietla sie ze w koszu cos jest(na ikonce) to musze to odzyskiwac za pomoca programu? nie znam sie na tym ale jakos mi tu cos nie pasi

Spróbój odświeżyć kosz.

nic to nie dalo.jakies inne sugestie?

Przywracanie systemu

:slight_smile:

Aby usunąć lub przywrócić pliki w Koszu

Kliknij dwukrotnie ikonę Kosz na pulpicie.

Wykonaj jedną z następujących czynności:

Aby przywrócić element, kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij polecenie Przywróć.

Aby przywrócić wszystkie elementy, w menu Edycja kliknij polecenie Zaznacz wszystko, a następnie w menu Plik kliknij polecenie Przywróć.

Aby usunąć element, kliknij go prawym przyciskiem myszy, a następnie kliknij polecenie Usuń.

Aby usunąć wszystkie elementy, w menu Plik kliknij polecenie Opróżnij Kosz.

Uwagi

Usuwając element z Kosza, usuwa się go trwale z komputera. Elementów usuniętych z Kosza nie można już odzyskać.

Można również usuwać elementy, przeciągając je do Kosza. Jeśli podczas przeciągania naciśnięty będzie klawisz SHIFT, element zostanie usunięty bez przechowywania w Koszu.

Przywrócenie elementu w Koszu powoduje jego przeniesienie do lokalizacji oryginalnej.

Aby przywrócić jednocześnie więcej niż jeden element, przytrzymaj wciśnięty klawisz CTRL, a następnie klikaj po kolei każdy element, który chcesz przywrócić. Po zaznaczeniu wszystkich elementów, które chcesz przywrócić, w menu Plik kliknij polecenie Przywróć.

Jeśli przywracany jest plik, który pierwotnie był umieszczony w usuniętym folderze, system Windows odtworzy folder, a następnie przywróci do niego pliki.

Poniższe elementy nie są przechowywane w Koszu i nie można ich przywracać:

Elementy usunięte z lokalizacji sieciowych.

Elementy usunięte z nośników wymiennych (np. dyskietki 3,5-cala).

Elementy, których rozmiar przekracza dopuszczalną pojemność Kosza.

Złączono Posta : 21.11.2006 (Wto) 21:32

Jednak na przekór temu spróbuj przywrócić system i zobacz czy pomoże.

:slight_smile:

nie moge dsobie kliknac na element i"przywroc" bo nie widac w koszu zadnych…ZADNYCH elementow mimo ze mam komunikat ze jest ich 12;/ eh piorun by strzelil tego kompa

mój komputer - właściwości - przywracanie systemu - jeśli jest wyłączone - zaznacz opcję włącz - zaakceptuj komunikat.

bylo wlaczone,nie wiem tylko co sie mialo stac i co to mialo dac bo zero efektu :frowning:

Jeżeli masz włączoną usługę przywracania systemu , to z konta Administratora

Start->Wszystkie programy->Akcesoria->Narzędzia systemowe->Przywracanie systemu

Potwierdzasz Dalej , na kalendarzu sprawdzasz utworzone punkty przywracania , wybierasz punkt - datę , po której zauważyłeś " kontuzję " kosza , zatwierdzasz - system przywraca pliki do stanu z przed, restartuje system…

Jeżeli to nie przyniesie spodziewanego efektu - operacja jest całkowicie odwracalna…

Sprubuj tak :

Utwórz na pulpicie nowy folder lub dok.tekstowy usuń do kosza i opróżnij kosz

dzieki za rady ale widze ze bedzie gorzej niz myslalam. przywrocic sie nie da-kazda date jaka wybieram z tego mies-nastepuje po ponownym wlaczeniu ze nei nie udalo.a nie moge zmienic na kalendarzu na pazdziernik zeby stamtad przywrocic. :frowning:

Musisz otworzyć folder “recycler”. Jest po jednym na każdej partycji. Jest to folder ukryty aby go wyświetlić >>narzędzia>>opcje folderów>>widok>>odznaczasz “ukryj chronione pliki systemu operacyjnego” zaznaczasz “pokaż ukryte pliki i foldery” oraz " wyświetl zawartość folderów systemowych". I folder “recycler” już widoczny. Teraz należy przypisać prawa do niego -ppm na folder >>właściwości >>zabezpieczenia>>dodaj>>zaawansowane>>znajdź teraz-dodajesz swoje konto>>ok i dajesz pełną kontrolę. Jeżeli masz xp home powyższe robisz w trybie awaryjnym. W każdym folderze "recycler może być po kilka plików , otwierasz po kolei i szukasz swoich plików lub je usuwasz.

recycler? nie ma go nigdzie,natomiast te tajemnicze 12 folderow z kosza zniknely gdy postepowalam wedl twoich instrukcji .jednym slowem jest fatalnie

przecież napisałem, że to ukryty folder i jak go uwidocznić.

znaczy moich?

Spróbuj programów do przywracania danych:

http://www.dobreprogramy.pl/index.php?dz=1&t=94

mimo postepowania wedl twoich instrukcji,tak twoich darek8 :wink: nie a go nigdzie ;/

C:\RECYCLER

Wpisz w pasek adresu w Mój Komputer.

Możesz tez użyć tootal comander to go zobaczysz.