Problem z Kritą - niewidoczne elementy interfejsu

Witam.

Od dobrych dwóch lat (czyli od momentu, gdy wyszła Krita 3.0.0) mam problemy z interfejsem. Otóż każda wersja od 3.0.0 wzwyż nie wyświetla części interfejsu. W górnych Menu (Plik, edycja, widok, filtry etc.) większość przycisków nie jest widoczna, zamiast tego jest biała plama. Dodam również, że Sam program działa normalnie, jedynie większość interfejsu nie jest widoczna.

Zadałem już pytanie o pomoc na IMGUR i oto lista rzeczy, które dotychczas próbowałem zrobić, by spróbować naprawić ten problem:

1. Odinstalowanie za pomocą programu Revo Uninstaller, po czym zainstalowanie Krity ponownie (nie pomogło, nic się nie zmieniło)

2. Sprawdzenie czy problem występuje tylko na moim komputerze - sprawdziłem na komputerze moich rodziców i ta sama wersja Krity (3.3.2) nie miała u nich problemów z interfejsem. Problem ogranicza się więc tylko do mojego komputera.

3. Aktualizacja Sterowników Karty Graficznej - Nie pomogło, nic się nie zmieniło.

4. Uruchomienie Krity w trybie awaryjnym - Nic się nie zmieniło, w Trybie awaryjnym interfejs również nie był widoczny.

5. Reset Programu do ustawień domyślnych poprzez usunięcie pliku Kritarc w Appdata/Local - Nie pomogło, Interfejs nadal nie jest widoczny.

6. Odbudowa Pamięci Podręcznej Czcionek - Nie pomogło, interfejs nadal niewidoczny.

7. Zmiana Języka UI - Nie pomogło, Interfejs nadal niewidoczny

Nie mam pomysłu, co może powodować ten problem, ale jeżeli ktoś zna jego rozwiązanie, będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Moja Specyfikacja:
Karta graficzna: Nvidia Geforce GT 730
Procesor: Intel Core i5 -4460 3.20 GHz
RAM: 8GB
System: Windows 7 Professional service pack (64- Bit)

Podrzucam również zdjęcie tego, jak wygląda interfejs. Jak widać, w zaznaczonych miejscach napisy oraz przyciski nie są widoczne.

Cóż, mogłem na XP sprawdzić starą wersję krity 3.0.0 z filehippo. Ale mam słabiutką kartę intel hd, zresztą zintegrowaną.

Jedyne, co mogę doradzić, to jak pamiętam - jest poprawka MS rozwiązująca problemy z czcionkami.
Drugie - jakiś inny program powoduje błędy krity, czyli taki, który masz od początku.

Sprawdź wersje 32 bitową, może w niej nie ma błędu, możesz nawet sprawdzić w portable.

Chociaż obecnie starają się naprawiać 64 bitową i na zintegrowanej grafice z procesorem i3 np. widzę co maluje w najnowszej wersji (w początkowej stabilnej wersji 3.0 było to malowanie na ślepo i z lagami).

Problem częściowo się rozwiązał. Pobrałem Kritę 4.0 i o ile te przyciski pod panelem warstw są już normalnie widoczne, to napisy w Menu u góry (Plik, Edycja, Widok itd.) nadal są niewidoczne. Wygląda to tak:

Spróbuj na rożnych motywach / kompozycjach np. Podstawowy Windows / Klasyczny Windows.

Jak będzie ok, to taką zmodyfikuj (tapeta, kolory, kursory, dźwięki) i zobacz czy ruszy dalej.

Niestety, nie podziałało, nadal te menu u góry są niewidoczne, niezależnie od używanej kompozycji. :confused:

Ogólnie Krita to jeden wielki bug - używała go moja luba i lubi się wysypywać od tak. Niemniej podobny problem w innym programie rozwiązałem zmianą czcionek w systemie. Możesz też spróbować zmienić opcję ich wygładzania, wielkości czy skalowania samego interfejsu.

ok, pogrzebałem trochę w ustawieniach czcionek, popróbowałem z ustawieniami wygładzania, wielkości i wygładzania ale niestety, nic się nie zmienia… :confused:

Interfejs krity jest ustawiony pod ustawienia systemowe czcionek, czyli rodzaj i wielkość.
Jest to w personalizacji - podstawowy windows - kolor okna - niestandardowe. Można tam ustawić kolory i czcionki menu, okna itd.
Na moim screenie są takie czcionki w kricie, czyli ustawiony arial narrow rozmiar 14.

Niestety, nawet zmiana rozmiaru i czcionki na Arial narrow 14 nie pomogła. Chyba to nie jest problem związany z czcionkami, bo próbowałem je zmieniać chyba z 20-30 razy i nic się nie zmieniło, Te menu u góry zachowują się tak, jakby jakiekolwiek litery tam nie istniały.

Sprawdź jeszcze robiąc nowego użytkownika standardowego w systemie i na nim uruchomić :confused:.

Stworzyłem nowego użytkownika i na nim uruchomiłem Kritę, ale niestety nic się nie zmieniło, nadal te górne menu Plik/Edycja są w dużej mierze niewidoczne.