Problem z krzywymi w czcionce. Corel

Słuchajcie, mam jeden dość dziwny problem.

Zamieniłem czcionkę w krzywą w Corelu. Chciałem ją lekko zmodyfikować. Nie wiem dlaczego, ale po wyeksportowaniu ją do PFD. Widać część (linia) którą się pozbyłem z czcionki…

 

http://zapodaj.net/5006c6dfbb2b0.jpg.html

 

Czy ktoś wie jak temu zaradzić? Patrzyłem kilka razy czy aby dobrze poprzesuwałem krzywe maskując niepożądany obszar. Użyłem gumki też jest to samo, zmieniłem kontur na brak - myślałem, że coś tam jeszcze mi umknęło, ale przy zmianie konturu na brak i ponownym wyeksportowaniu do PDF nadal jest ta linia… Po tym już zgłupiałem…

 

Liczę na wasze sugestie,

Z ciekawości użyj innej czcionki a w esporcie do jpg-a też masz linię?

W jpg jest w porządku.

Sprawdziłem na Arial i na Times New Roman i po eksporcie do pfd tutaj jest ok. Nie ma żadnych niepotrzebnych linii.

Widocznie tak ma Corel jakiś błąd przerabiałem to niedawno u siebie przy eksporcie do jpg-a było OK a jak eksportowałem do pdfa nie było polskich znaków. Obojętnie jakby nie było i tak pliki do poglądu możesz komuś wysłać w jpg-u nie eksportuj do pdfa.

Hmmm, tylko drukarnie czasem życzą sobie plik roboczy w pdf a w drugiej kolejności cdr/ai…

Wiesz może czy przy druku ta linia będzie wychodzić jeśli drukarnia będzie pracować na pdf?

Nie mam pojęcia ja zawsze wysyłam “skrzywionego” cdr-a.

Spróbuję przeinstalować Corela. Może coś to da. Dzięki za odpowiedź

Kurczę… niestety przeinstalowanie nic nie dało… Dalej jest problem z tą czcionką… Zależy mi własnie na tej czcionce i chciałbym ją lekko zmodyfikować usuwając łączące kreski z D czy z A ale widać po eksporcie do pdf usunięte linie… Ma ktoś jakiś pomysł? W krzywych wygląda to jakby były nie zamknięte punkty… Był skrót ctr+L+f9 chyba do takich rzeczy ale dawno nie bawiłem się w Corelu i zapomniałem na śmierć… Jak się łączy krzywe i idealną krzywą bez rozłażenia się na boki…Może ktoś wie o jaki skrót klawiszowy mi chodzi…

Może spróbuj to zrobić W Corel Photo Paint?